Бренд верхнього одягу і аксесуарів S-cape презентував серію дизайнерських патчів Sila Ptakha, створену за мотивами давніх зразків вишивки з фондів Музею Івана Гончара.
Ідея з’явилася під час перегляду оцифрованих фондів Музею Івана Гончара – світлин з вишитими сорочками, рушниками, народним одягом. Так вирішили присвятити окрему колекцію вишивці.
Для того, щоб розкрити ідентичність кожного етнографічного регіону України, зосередилися на зображенні птахи, котре трапляється в різних куточках країни.
Засновниці S-cape Оксана Свентах та Наталя Алексєвич міркували над тим, як зробити речі бренду особливими для кожного покупця:
“З’явилась думка про створення тематичних патчів-нашивок, якими б кожен охочий міг прикрасити свою парку, дощовик чи аксесуар”.
Ескізи птахів зробила ілюстраторка Марія Кінович:
“Коли дивишся на зразки вишивки різних регіонів, то майже у кожному з них трапляється образ пташки. Мені здалось цікавим показати різницю в зображенні цих птахів, адже це і щось об’єднуюче, і різноманітне водночас. А ще пташка — це персонаж: через неї набагато легше передати характер, з яким людина себе асоціює, що полегшує їй вибір”.
Наукові співробітники Музею Івана Гончара розповіли, що оцифрували колекції не лише для того, щоб зберегти експонати, а й створити можливість вільного доступу до культурної спадщини:
“Найголовніше для традиційної культури, для її сприйняття в суспільстві — це її поширення, широкий застосунок, актуальність для нових поколінь. Радіємо, що дигітально колекція музею продовжує жити та надихати інших, що надбання наших предків стає відправною точкою для починань сучасників. Особливо зараз, коли вкотре в історії намагаються знищити нашу спадщину та ідентичність. Маленькі елементи стилізованих пташок з традиційних орнаментів різних етнографічних регіонів — влучне нагадування про своє коріння у повсякденності”.
До колекції Sila Ptakha увійшли п’ять патчів-нашивок, натхненних вишитим доробком Полтавщини, Буковини, Київщини, Поділля та Чернігівщини. В планах – поповнення іншими моделями, присвяченими решті етнографічних регіонів України. Ціна нашивки – 250 грн.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: S-cape
Читайте також: ПРАВНУЧКА МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО СТАЛА ОБЛИЧЧЯМ КАПСУЛЬНОЇ КОЛЕКЦІЇ 91LAB, НАТХНЕННОЇ ТВОРЧІСТЮ ХУДОЖНИЦІ