Закрити
UA
Краса

Прості рухи: фізкультура в моді

Поділись:

Світ фітнесу зменшує оберти: він відмовляється від жахливих тренажерів і перебирається із залів у парки. Тепер все буде просто, але зовсім нелегко, вважає Аліса Саєнко.

11

Фото: архіви із-ва Burda

Вхоч раз бачили тренажери для пілатесу? Або агрегат для тренування біцепса стегна? Все це нагадує мені фільм “Повстання машин”. Здається, що моїх двох вищих освіт ніяк недостатньо, щоб освоїти ці апарати. Їх явно створили підступні люди, які прагнуть зламати мій втомлений після роботи мозок. Але не все так страшно, і багато фахівців фітнес-індустрії говорять про тенденцію повернення до витоків, спрощення форм тренажерів та покращення нашого здоров’я більш простими шляхами. На це є багато передумов – соціальних та спортивних. Спробуємо розібратися.

.Світ став мобільнішим, люди часто і багато подорожують, літають у відрядження та відпустки частіше, ніж кілька разів на рік. А, як ми знаємо, далеко не всі європейські та азіатські готелі можуть похвалитися обладнаним спортзалом. Наприклад, у Парижі, де вартість квадратних метрів неймовірно висока, жоден розумний готель не стане витрачати дорогоцінний простір на якісь там тренажери. У Німеччині, Італії, Швейцарії із цим простіше, але все одно зали в готелях обладнують люди, далекі від спорту. І роблять це не надто функціонально! Саме тому більшість моїх знайомих менеджерів, життя яких пов’язане з частими відрядженнями на 2-3 дні, отримали петлі TRX. Вони практично не займають місця в валізі і можуть бути підвішені до гілки дерева у найближчому парку або стельовій балці прямо в номері. Цей, з дозволу сказати, тренажер простий у використанні та дозволяє пропрацювати м’язи всього тіла. Не потрібно мати спеціальний диплом, щоб повторити матеріал відеоуроку на Уoutube.

.За часів мого дитинства у нашого сусіда Геннадія на балконі стояла гиря. Щоранку Гена виходив на балкон покурити і заразом вичавити снаряд кожною рукою по 10 разів. На цьому фізкультура в його житті закінчувалася і починалася для його дружини Лариси. Взимку Лариса підпирала відро з квашеною капустою. Сьогодні ж цей пережиток радянського минулого реанімований просунутими кроссфіт-атлетами. Забудьте про суворих чоловіків у гімнастерках, які піднімають однією лівою 24-кілограмову гирю! Широта вагового ряду дозволяє підібрати снаряд собі під силу. Освоївши техніку, можна опрацювати м’язи рук, плечей, спини, стегон, сідниць, а також виконати базові вправи – присід або станову тягу. Активістка гирьового спорту Марина Ларіна на своєму популярному ресурсі дає багато цінних вказівок про те, як схуднути за допомогою цього простого предмета. Так що варто змахнути пил з гирі, що нудиться на батьківських антресолях.

.Я досі ненавиджу лазити канатом. Гірше цього нормативу на шкільних уроках фізкультури мені давалися лише стрибки через козла. Яке ж було моє здивування, коли на останній фітнес-конвенції красені-італійці підсунули мені канат! З тією істотною різницею, що тепер мені належало їм розмахувати, пускати хвилі і всіляко працювати руками. Те ж саме сталося з багатьма спортивними «аксесуарами» – на них чекало друге життя. Сьогодні тренування з використанням гімнастичного мотузка або сумки з піском – норма життя. І все більше простих та зрозумілих навіть дитині речей освоюють наші спортивні гуру.

.Днями приходжу я до тренажерного залу до свого тренера. Як завжди в повному обмундируванні: рукавички, вода, щоденник тренувань, рушник. З любов’ю дивлюся на машину Смітта… І тут мій дорогий наставник із спортивної частини каже: «Нічого з цього нам сьогодні не знадобиться. Ідемо». І веде подалі від усіх цих тренажерів. Ми працюємо за протоколом Табата (система коротких інтервальних тренувань – МС). В руках мучителя секундомір і, як мені на хвилину здається, батіг. Тому що включається пекельний таймер. 20 секунд я скачу, високо піднімаючи стегно, 20 секунд швидко присідаю. І так 4 хвилини. Потім стрибки змінюються стрибками «різножка», а присід вправою mountain climber (упор лежачи і побігли дома). Ще 4 нескінченні хвилини. У проміжках ми «відпочиваємо», крокуючи випадами в залі або хитаючи прес. 40 хвилин такого тренування, і я вже бачу зоряне небо. Ніякого особливого принципу у підборі вправ немає. Потрібно керуватися здоровим глуздом та чергувати вправи на різні групи м’язів. Просто та ефективно.

НАБАГАТО ЛЕГШЕ ВПИСАТИ СПОРТ У СВІЙ ГРАФІК, КОЛИ МОЖНА ВИБІГАТИ З БУДИНКУ У СУДІЙНИЙ ПАРК, І, ПОСИЛИВ ДЕСЯТОК КРУГІВ У ПРИЄМНІЙ КОМПАНІЇ, ПОВЕРНУТИСЯ БУДИНОК

.Багато моїх подруг перестали відвідувати тренажерні зали. Одні з них обладнали міні-версії у себе вдома, інші обзавелися необхідним інвентарем і лісом за вікнами. І всі вони з радістю використовують популярну нині послугу фітнес-супроводу, що значно спрощує спортивне існування. Тренер приїжджає до клієнта додому з необхідним обладнанням, або зустрічається з ним в обумовленому місці, наприклад, у ботсаду, або складає компанію на пробіжці.

.І ще. Постійна нестача часу у жителів мегаполісів призвела до заснування бігових клубів. Їх учасники об’єднуються за географічною ознакою та рівнем підготовки. Клуби публікують календар тренувань в Інтернеті, що дозволяє вибрати локацію, найближчу до будинку. Погодьтеся, набагато легше вписати спорт у свій графік, коли можна вибігти з дому до сусіднього парку, і, подужавши десяток кіл у приємній компанії, повернутися додому – до душі, чоловікові.