Закрити
UA
Краса

Протизапальна дієта: Що це таке та які її переваги

Поділись:

Давайте дізнаємося про саму трендову на сьогодні дієту – протизапальну. 

протизапальна дієта меню фото

unsplash.com

Наш організм дуже розумний і хитрий, коли справа стосується виживання. Як тільки ви підхоплюєте інфекцію, він реагує на запалення, яке спрямоване на усунення шкідника. Найчастіше цей процес дуже важливий для відновлення здоров’я, але в деяких ситуаціях виникають помилкові запальні реакції. 

У ваших силах запобігти цьому раптовому запаленню, наприклад, сісти на так звану протизапальну дієту. Вона не тільки позбавляє проблем зі здоров’ям, але також уповільнює процес старіння, стабілізуючи рівень цукру в крові та прискорюючи метаболізм.

Читайте також: ЧОМУ Важко ПІДТРИМУВАТИ ФОРМУ ПІСЛЯ ДІЄТИ

Аллен Кемпбелл, особистий кухар моделі Жизель Бундхен та її дружина Тома Бреді, розповів про те, що пара дотримується протизапальної дієти.

Вони не їдять пасльонові, бо вони не протизапальні. Так що в їхньому меню немає помідорів, перців, грибів або баклажанів. Іноді мені дозволяють використовувати при приготуванні помідори, але дуже рідко, можливо, раз на місяць. Я дуже обережно ставлюся до томатів. Вони викликають запалення.

протизапальне харчування

unsplash.com

10 принципів протизапальної дієти:

1. Споживайте щонайменше 25 грамів клітковини щодня.
2. Їжте щонайменше дев’ять порцій фруктів та овочів щодня.
3. Їжте чотири порції цибулі та хрестоцвітих (капуста, редис, ріпа, редька, хрін) щотижня.
4. Обмежте споживання насичених жирів до 10% денної норми калорій.
5. Споживайте продукти, багаті на Омега-3 жирними кислотами.
6. Їжте рибу принаймні тричі на тиждень.
7. Використовуйте при приготуванні олії, що містять здорові жири.
8. Їжте здорові снеки двічі на день (наприклад, горіхи, овочі та фрукти).
9. Уникайте оброблених продуктів та рафінованих цукрів.
10. Відмовтеся від продуктів із транс-жирами.

Протизапальна їжа фото

unsplash.com

Які продукти не можна при протизапальній дієті:

Цукор: цукор може активувати запальні хімічні сигнали, що викликають запальні процеси в організмі.

Насичені жири: Декілька досліджень показало, що насичені жири призводять до запалення жирової тканини, яке може сприяти серцевим захворюванням і посилювати загальне запалення.

Транс-жири: лікарі кажуть, що споживання трансжирів може викликати системне запалення.

Рафіновані вуглеводи: споживання рафінованих вуглеводів, таких як торти, макаронні вироби та печиво, може сприяти запальним захворюванням.

Читайте також: ДІЄТА ДЛЯ ПРОБЛЕМНОЇ ШКІРИ: МЕНЮ НА ТИЖДЕНЬ

Клейковина: люди з чутливістю до клейковини чи целіакією інтерпретують білки глютену як загрозу для організму. Це запускає імунну відповідь, яка атакує кишечник, викликає хронічний розлад процесів перетравлення, транспорту та всмоктування поживних речовин у тонкому кишечнику і може призвести до аутоімунних порушень.

Молочні продукти та казеїн: якщо ви чутливі чи алергічні до лактози, молочні продукти можуть сприяти запаленню в організмі. Казеїн також належить до списку запальних продуктів. Казеїнові білки, знайдені в молочних продуктах, мають подібну структуру з глютеном, а лікарі підозрюють, що це призводить до проблем зі здоров’ям. 

алкоголь: алкоголь, як відомо, сприяє багатьом захворюванням та розладам, деякі з яких пов’язані із запаленням.

Протизапальний спосіб живлення фото

unsplash.com

Що станеться, якщо ви дотримуватиметеся протизапальної дієти:

1. Ви станете енергійнішою

Протизапальна дієта радить обмежити споживання цукру та зробити ставку на зернові культури – дві важливі зміни, що впливають на рівні енергії. Поки цукор дарує вам підйом, який швидко нанівець сходить, то зернові повільно перетравлюються, а значить підтримують вашу активність набагато довше.  

2. Ви втратите пару кілограмів

Оскільки протизапальна дієта спрямовано відновлення здоров’я, втрата ваги — це її додатковий ефект. П’ятирічне дослідження, опубліковане в The Lancet Diabetes and Endocrinology, показало, що люди, які дотримувалися цієї дієти, втратили більше ваги, ніж ті, хто вирішив просто зменшити калорійність свого меню. 

Читайте також: ДІЄТА СУПЕРМОДІЛИ ЕЛЬЗИ ХОСК: ВІД ЯКИХ ПРОДУКТІВ ВАМ ВАРТО ВІДМОВИТИСЯ

3. Ви відчуєте себе щасливішим

Згідно з дослідженням, опублікованим у BMC Medicine, протизапальна дієта може дійсно підвищити ваш настрій. У його рамках вчені протягом 12 тижнів спостерігали за групою людей із депресією. Вони зазначили, що харчування за цими принципами спричинило полегшення деяких симптомів.

4. Ви перестанете страждати від артриту

Відповідно до Фонду артриту, протизапальна дієта може покращити здоров’я суглобів та допомогти зменшити деякі хворобливі симптоми артриту.

Незважаючи на те, що для лікування артриту не придумана дієта, певні продукти здатні боротися із запаленням, зміцнювати кістки та стимулювати імунну систему,

– кажуть представники організації. 

5. Ви можете відстрочити когнітивне старіння

Ягоди, багаті на антиоксиданти, є одними з кращих протизапальних продуктів, і дані дослідження, опублікованого в Annals of Neurology, показали, що вони можуть уповільнити когнітивне старіння. Використовуючи тести пам’яті та мислення, дослідники виявили, що більш високе споживання ягід відтягує старіння мозку у літніх жінок на два з половиною роки. До речі, найкорисніші ягоди — це чорниця та полуниця.

Сприймайте цю дієту не як шлях до гарної постаті, а як шлях до міцного здоров’я!