Пам’ятати всі дати та важливі номери телефонів можливо, головне правильно тренувати свій мозок.
Усім відомо, що мозок – це теж м’яз, який необхідно регулярно тренувати. Йтиметься не про виснажливі вправи або завдання з вищої математики. Щоб усе пам’ятати до самої старості, необхідно привчити себе займатися нейробікою або аеробікою для мозку. І ось основні її вправи.
Ми звикли робити рутинні справи лише однією рукою і, якщо настає потреба використовувати іншу, це одразу викликає у нас ступор. Але якщо ви почнете активно використовувати неробочу руку, наприклад, при помішуванні чаю чи чищенні зубів, у вашому мозку почнуть утворюватися нові нейронні мережі, які сприяють розвитку мозку.
Читайте також: TO-DO LIST: ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВІСТИ ТРАВЕНЬ
Щоб читання приносило ще більше користі, періодично читайте вголос. Одна, прочитана таким чином розділ, набагато сприятливіше позначається на розвиток мозку, ніж три, прочитані про себе. Такий підхід змушує мозок вибудовувати нові нейронні мережі та розвивати творчі здібності.
Відмінність ароматів відіграє важливу роль у тренуванні головного мозку. Глибоко вдихайте запахи, заплющивши очі. Це може бути новий сорт кави чи чаю, кориця чи аромат квітів. Розбудити свої асоціативні центри можна за допомогою флаконів з ефірною олією. Особливо бадьорить і змушує мозок включитися у роботу запах цитрусових. Щоденне вивчення нових ароматів підвищить вашу увагу та працездатність.
Для того, щоб сприймати довкілля, наш мозок використовує тільки ліву півкулю. Але якщо ви, наприклад, перевернете картину або фотографію, намагатиметеся прочитати текст у дзеркальному відображенні, почне активно працювати праву півкулю.
Також посилити концентрацію та розвинути реакцію допоможе вправа, заснована на «відключенні» своїх очей. Спираючись тільки на особисті відчуття, спробуйте прийняти ванну, походити по квартирі або навіть пообідати. Такий спосіб змушує посилити ті тактильні почуття, які у повсякденному житті використовуються не на всі 100%.
Читайте також:5 Ознак того, що вам потрібен ментальний відпочинок
Знову намагайтеся не застосовувати свій зір, щоб тренувати мозок. Для цього спробуйте на дотик зрозуміти, яка саме монета у вас у кишені. Ця вправа допоможе сконцентруватися та перевірити свою пам’ять.
Будь-які ігри, які задіяють вашу логіку, дуже сприятливо позначаються на розвитку вашого мозку. Можна збирати пазли, грати з другом у шашки чи шахи, вирішувати судоку. Таким шляхом можна розвивати логіку та здатність до дедукції.
Повірте нашому досвіду, ці вправи справді працюють.