Закрити
UA
Краса

Як не з’їсти слона: шукаємо причину голоду

Поділись:

Чому нам постійно хочеться їсти і як із цим боротися, розповіла wellness-коуч та засновниця фітнес-програми для жінок Beauty Camp Ольга Сухова.

posts-to-db-Фото 1

Багато хто (особливо худнуть або підтримують форму) стикаються з проблемою постійного почуття голоду: обід був не так давно, а рука знову тягнеться до холодильника. Думки про їжу не дають сконцентруватися на важливих справах, заважають заснути та загалом доставляють дискомфорт.

Якщо для організму, що росте, підвищений апетит — природне явище, то для дорослої людини це привід задуматися. Безперервне бажання є сигнал про те, що нашому тілу чогось не вистачає. Розберемося із головними причинами голоду.

posts-to-db-Фото 2

unsplash.com

Життя без сніданку

Згадайте приказку: «Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові». Цю думку поділяє більшість медиків та дієтологів. Тим не менш, шалений ритм життя не завжди залишає місце для сніданку: ми перебиваємось чашкою кави чи чаю. Це веде до того, що на обід та вечерю ми з’їдаємо набагато більше, ніж потрібно.

Неправильне харчування швидко дається взнаки: головний біль, швидка стомлюваність і збільшення ваги, у гіршому випадку — діабет, хвороби шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи. Щоб цього уникнути, потрібно снідати і робити це правильно: їсти каші, яйця, молочні продукти, фрукти та інші корисності.

Читайте також: РЕЦЕПТИ ЗДОРОВИХ СНІДАНОК, ЯКІ НЕ ПОТРІБНО ГОТУВАТИ

posts-to-db-Фото 3

unsplash.com

Занадто мало води

Доросла людина повинна випивати 1,5–2 літри води на добу, і йдеться саме про чисту воду, а не чай, каву чи сік. Вода виводить з організму токсини, живить клітини та надає шкірі здорового вигляду.

Але спрага дуже схожа на голод, і ми не завжди можемо зрозуміти, чого хочеться насправді: їсти чи пити. Замість того, щоб випити склянку води, ми влаштовуємо собі перекушування.

Як не переплутати голод із спрагою? Тільки шляхом «проб та помилок». Якщо після їжі немає почуття насичення або ви зголодніли знову – випийте склянку води. Якщо це була спрага, то друга порція не знадобиться. А якщо все-таки голод, то з’їсте корисний снек через 15 хвилин.

posts-to-db-Фото 4

unsplash.com

Нестача вітамінів

Бажання бути стрункою часто призводить до неправильного вибору дієти. Коли раціон не збалансований, організм не отримує достатньої кількості вітамінів та мінеральних речовин. Тіло починає відчувати стрес. В результаті включається захисна функція – накопичення жирового запасу. Звідси постійне бажання є найчастіше і більше.

Дієту потрібно підбирати індивідуально з огляду на особливості організму. Боротися із зайвою вагою потрібно «без фанатизму», адже нестача вітамінів відразу позначається на самопочутті та зовнішності. Включіть до раціону якомога більше фруктів, овочів, злаків, нежирного м’яса та морепродуктів.

І пам’ятайте: одержимість «інстаграмною» красою часто змушує нас вибирати дуже жорсткі дієти. Головним пріоритетом має бути здоров’я та любов до себе.

Читайте також: ВІТАМІНИ І ХАРЧОВІ ДОБАВКИ: КОРИСТЬ І ШКОДА

posts-to-db-Фото 5

unsplash.com

Стрес

Активний спосіб життя, відповідальна робота, дедлайн. Зараз у багатьох психіка у певний момент дає збій: настає депресія, нервовий зрив чи вигоряння. Складний шлях – розібратися з причиною «внутрішньої поломки» та усунути її. Легкий шлях – “заїсти” проблему.

Наявність улюбленої роботи, важливі завдання – це добре, але треба давати собі відпочити. Їжа – не заспокійлива. Влаштуйте собі ретрит за допомогою улюблених фільмів, музики та затишної обстановки. Їжа буде гарними ліками лише тоді, коли вона буде корисною та своєчасною.

До речі, у багатьох дівчат перепади настрою пов’язані з менструальним циклом або гормональними змінами, що змушують думати про їжу практично 24/7. Якщо зовсім не можете контролювати себе в періоди голоду, варто проконсультуватися з гінекологом і ендокринологом.

posts-to-db-Фото 6

unsplash.com

Порушення режиму сну

Нестача сну має пряме відношення до набору ваги: ​​люди, які сплять 7-8 годин, менше схильні до повноти та ожиріння, ніж ті, хто спить по 5-6 годин на добу. Порушення режиму сну уповільнює процес вироблення гормону лептину, який відповідає за апетит. Не отримавши достатньої кількості лептину від здорового сну, організм надолужує втрачене за рахунок їжі.

Кожному віку показано певну кількість годин сну. Висипатися важливо, оскільки, крім почуття голоду, недосипання негативно позначається на роботі мозку, настрої та зовнішності.

Любити себе означає дбати про себе. Організм постійно подає нам сигнали про свій стан, а нам залишається прислухатися та довіряти йому. Якщо почуття голоду переслідує і не дає думати ні про що інше, саме час приділити собі більше уваги і зайнятися здоров’ям.