Дізнайтеся, як необхідно виплескувати почуття агресії, щоб не стати “ворогом народу”.
Агресія, роздратування, агресивність і гнів із ранніх років засуджувалися старшими, й у результаті стали незручними і забороненими почуттями. Це привело багатьох із нас до нездатності:
Почуття та емоції дано людині навіть для “виживання”. Коли ви в небезпеці, коли вторгаються на вашу територію, коли вас ображають чи обманюють – що, як не гнів, є джерелом та інструментом захисту?
Читайте також: ГОТВУМСЯ ДО НОВОГО РОКУ: ЯК ПРАВИЛЬНО СТАВИТИ ЦІЛІ
Якщо ігнорувати емоцію агресії, вона перетворюється на щось спотворене та перекручене – маніпуляції, маски, лицемірство, і навіть хвороби. При цьому сама емоція гніву залишається, як залишається і потреба позбутися її. Саме тому люди починають виражати гнів у транспорті, у сім’ї, у соціальних мережах та скрізь, де немає прямої загрози отримати “зворотню”.
Біль від неможливості виявити свої емоції є коренем безпричинної (начебто) агресії. Не навчені тому, що злитися – це нормально і необхідно, не навчені це робити екологічно, люди перетворюються або на бомбу уповільненої дії, або стають нещасними роботами. Рано чи пізно у них трапляється емоційний вибух або втрата контакту із собою, що супроводжується відсутністю емоцій та відчуттів.
Читайте також: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПРИЙТИ У СЕБЕ ПІСЛЯ РАСТУВАННЯ
Як, все ж таки, навчиться висловлювати негативні емоції і не зруйнувати своє життя. Розібравшись із цією темою і дозволивши собі висловлювати злість, ви:
1. Комусь спочатку складно не те, що виражати злість і говорити про неї, а навіть помітити та визнати факт її наявності. У такому разі потрібно займатися самоспостереженням, фіксувати те, що відбувається всередині, читати статті та книги про емоції, спостерігати за своїми реакціями на події.
2. Письмова практика – терапевтичні листи. Подумайте, що хто вас злить. Напишіть йому довгий нецензурний лист, розповідаючи про свої переживання та свою думку. Потім прочитайте текст вголос і спаліть.
3. Займіться спортом.
4. Прочитайте книгу Діпака Чопри “Ефект тіні”.
5. Згадайте та запишіть, хто і коли говорив вам про те, що злитися не можна.
Зрозумійте, що сьогодні ви маєте право вибирати, як поводитися і як реагувати. Усвідомте той факт, що забороняючи собі злитися, ви неусвідомлено продовжуєте слідувати навієній програмі, яка псує вам життя. Зробіть вибір – слідувати старій програмі далі або створити нову.
Результатом роботи зі своєю агресією стане прийняття цієї емоції в собі та прийняття себе у стані агресії. З’явиться спокій, відчуття захищеності і як наслідок впевненості. Емоційних вибухів та страхів бути “поганою” дівчинкою стане менше. Цілком імовірно, що разом з цим зміниться якість життя і коло спілкування.
Текст: Вікторія Орбу, терапевтичний коуч
Фото: unsplash.com