Найбанальніші речі, які ми робимо щодня, можуть впливати на психологічне здоров’я та робити нас нещасними. Але що ще сумніше, ми про це не замислюємося і сприймаємо як належне. Розповідаємо, чому варто навчитися правильно реагувати на компліменти та обмежити собі доступ до соціальних мереж.
Читайте також: Як розпізнати депресію: Основні симптоми та 5 способів їх лікування
Коли соціальні мережі тільки-но з’явилися, вони подарували можливість спілкуватися з людьми, які далеко від нас, ділитися фотографіями з друзями та спостерігати за життям інших у режимі онлайн. Зараз соціальні мережі — місце, де кожен може реалізуватися, вести широкі маси про шкоду лактози і заробляти на цьому. Кардинальні зміни вплинули і на нас, простих користувачів. Стежити за красивими відфотошопленими людьми стало нестерпно, а картинки шикарного життя негативно впливають на наш психологічний стан.
Найпростіше і очевидне рішення в такій ситуації – обмежити час, який ви проводите в соціальних мережах (така функція напевно є на вашому смартфоні), а також фільтрувати інформацію, що поглинається. Почистіть свої підписки та залиште лише ті облікові записи, які дійсно вам цікаві. Жорстоко натискайте на кнопку unfollow!
Ставити собі велику мету і реалізовувати їх — наша ідея фікс. У цьому немає нічого поганого, навпаки, це мотивує і змушує працювати з кожним днем все старанніше та старанніше. Але в гонитві за високими цілями ми вимірюємо щастя лише фінальним результатом. Досягли – молодці, п’ять балів у заліковку особистих досягнень, не досягли – лузери. Спробуйте радіти дрібниці і хвалите себе навіть за незначні речі.
Читайте також: Турбота про себе: 15 ідей, як стати щасливішими та здоровішими
Прибирання та інші домашні справи забирають усю енергію. А якщо крім цього у вас є інші обов’язки (робота, навчання, догляд за дітьми), то рано чи пізно нестача фізичних та моральних сил дасть про себе знати. Якщо самообслуговування забирає у вас багато часу, найміть професіоналів, які виконуватимуть все замість вас. Зрештою ви залишитеся від цього у великому плюсі, тому що звільните час для роботи та особистих справ, які будуть приносити задоволення, а не головний біль.
Фінансові проблеми, чи то великі витрати або борги, можуть призвести до серйозного стресового стану. Але надто суворий контроль бюджету не менш небезпечний. Якщо ви фіксуєте всі доходи та витрати, не забувайте про графу «розваги» та «непередбачені витрати». Але при цьому намагайтеся уникати імпульсних покупок і обмірковуйте, чи потрібна вам там чи інша річ. Також не бійтеся витрачати гроші, якщо вони заощадять вам час: викликайте таксі, користуйтеся послугами особистого помічника чи домробітниці.
Читайте також: 5 корисних програм для управління фінансами
Компліменти, особливо щирі, дарують добрий настрій на весь день і заряджають енергією. Але є тип людей, які не вмію їх сприймати. У відповідь на комплімент вони відмовляються і кажуть, що насправді виглядають погано і спали всього п’ять годин, сукня стара і не заслуговує на схвальні коментарі, а успіх на роботі не був можливий без допомоги колег і зірок на небі. Якщо ви не вірите компліментам, у будь-якому випадку реагуйте позитивно та дякуйте за приємні слова. Згодом ви забудете про колишню реакцію і по-справжньому почнете вірити в компліменти по відношенню до себе.
Може здаватися, що протягом робочого тижня ви постійно зайняті справами, але це не так. Звернемося до цифр: тижня 168 годин. Якщо ваша робота починається о 9:00 і закінчується о 17:00, то приблизно 40 із них ви проводите за тим, що заробляєте гроші. Ще близько 56 годин ми витрачаємо на сон, якщо щоночі спимо рекомендовані вісім годин. Зрештою, на тиждень у нас залишається 72 години вільного часу. Набагато більше, ніж ви думали, правда? Але витрачаємо цей безцінний годинник ми в основному безглуздо. Як часто ви ловите себе на думці, що не встигаєте у будні ні почитати, ні сходити на тренування, ні зустрітися з друзями? А тепер ще раз подивіться на цифри та згадайте, як провели останній тиждень.
Джерело фото: unsplash.com