Закрити
UA
Краса

Спорт для краси: як доглядати шкіру під час тренувань

Поділись:

Спорт є своєрідним ритуалом для догляду за тілом, але не варто забувати і про догляд за особою під час фізичної активності. Як правильно убезпечити свою шкіру, щоб на тренуваннях вона теж отримувала користь?

Незалежно від того, якому виду спорту ви віддаєте перевагу, під час фізичного навантаження ваш кровообіг посилюється, і ви потієте. З згодом з нашого часу виходять усі токсини. Захистити шкіру від бруду та забитих пір, уникнути її сухості можна за допомогою правильного догляду до та під час тренувань.

Читайте також: СПОРТ-РЕЖИМ: 6 ВАЖЛИВИХ МОМЕНТІВ, ЩОБ НЕ ПРОПУСКАТИ ТРЕНУВАННЯ

posts-to-db-Фото 1

Підготовка до тренування

Підготовка шкіри до заняття спортом є дуже важливим та незамінним ритуалом. Тому варто приділити йому час. Насамперед не потрібно займатися у залі з макіяжем (незалежно від подальших планів косметику необхідно змити). Цим правилом не варто нехтувати, якщо ви хочете уникнути забруднених пір та появи запалень.

Наступний і не менш важливий етап – очищення. Не можна травмувати шкіру перед тренуванням агресивними засобами або скрабами – так вона стане сприйнятливішою. Використовуйте щадний засіб для вмивання, а потім нанесіть зволожуючий крем або емульсію. 

Якщо ви тренуєтеся на вулиці обов’язково скористайтесь сонцезахисним кремом на відкритих ділянках тіла. Приділіть особливу увагу особі, шиї та вухам, якщо вони не прикриті. Крем з SPF варто скористатися і в тому випадку, якщо ви плаваєте у відкритому басейні. Санскрін необхідний і дійсно важливий для здоров’я шкіри: деякі дослідження показали, що у марафонців, що біжать на відкритому повітрі, підвищується ймовірність захворіти на рак.

posts-to-db-Фото 2

Під час тренування

Пам’ятайте, що тренажерний зал – це відмінне місце для зростання та поширення бактерій. Ми потіємо та чіпаємо тренажери, якими користуються інші відвідувачі. Наступне правило під час тренування: намагайтеся не чіпати обличчя руками. Це підвищує ризик потрапляння бруду та бактерій у відкриті пори, а отже, ймовірність виникнення запалень також збільшується.

З цієї ж причини волосся рекомендується зібрати, щоб постійно не поправляти пасма в обличчя. Також пам’ятайте, що на волосся ми наносимо відповідну косметику і їй не можна потрапляти на шкіру під час занять спортом. Головна умова — ніщо не повинно давати вам приводу чіпати обличчя. Якщо піт котиться з чола градом, скористайтесь чистим рушником або одноразовими серветками.

Читайте також: 6 ПРИЧИН ЗАНИМАТИСЯ СПОРТОМ, ЯКІ НЕ ВКЛЮЧАЮТЬ СХУДЕННЯ

posts-to-db-Фото 3

Після тренування

Пропускати душ після тренування в жодному разі не можна. Пожертвуйте півгодини на користь водних процедур, за допомогою яких ви змиєте з себе весь піт і весь бруд. Особливо це важливо, якщо ви займаєтесь на свіжому повітрі. У таких умовах може страждати не лише шкіра обличчя, а й усе тіло. Для очищення можна використовувати м’яке молочко або масло для душу. Добре підійдуть засоби із заспокійливими інгредієнтами, наприклад, олією чайного дерева, ромашкою або лавандою. Вмиватися слід спочатку теплою водою, щоб пори залишилися відкритими і їх було легше очистити. Потім можна включити прохолодну воду, щоб закрити пори.

Після душа візьміть чистий рушник і акуратно промокайте їм шкіру, але в жодному разі не тріть! Такі рухи допоможуть уникнути роздратувань. Шкіра обличчя потребує тонізування, тому після душу скористайтеся тоніком або термальною водою. І, як наприкінці кожного ритуалу, зволожте обличчя і тіло, щоб вони не втратили свою пружність.

posts-to-db-Фото 4

Правильна косметичка

Для тренування необхідно підготувати свою косметичку. У ній завжди мають бути такі засоби:

  • м’який засіб, що очищає
  • міцелярна вода
  • тонік
  • крем або емульсія
  • серветки для екстреного очищення шкіри
  • сонцезахисний засіб

Заняття спортом повинні приносити нам і нашому тілу користь, тому в гонитві за ідеальними формами ви повинні не забувати і про захист шкіри обличчя. 

Джерело фото: unsplash.com