“О, спорт, ти – мир!” — сказав колись тато сучасних Олімпійських ігор П’єр де Кубертен. І ми з ним повністю згодні, адже спорт — це зовсім інший світ зі своїми законами та правилами.
Про те, як стати сильним та здоровим без шкоди для організму, розповіла wellness-coach та співзасновниця фітнес-програми Beauty Camp Ольга Сухова.
Зазвичай люди купують абонементи в тренажерний зал або починають бігати вранці, тому що хочуть скинути зайву вагу. І добре, якщо причина його появи – харчові звички, які можна нівелювати заняттями спортом. Але наш зовнішній вигляд залежить від багатьох факторів, включаючи здоров’я. Тому новачку в спорті варто спочатку пройти обстеження у лікаря, перевірити стан гормонів, щитовидну залозу, зробити загальний аналіз крові. Крім того, варто вибирати правильні навантаження – з урахуванням індивідуальних обмежень через хронічні захворювання та травми.
Правильна спортивна форма – це не тільки брюки, що красиво сидять, і яскраві снікерси. Вибравши непридатні кросівки, ви ризикуєте отримати травму в процесі занять, а футболка, що погано пропускає повітря і вологу, може стати причиною для застуди. Особливо важливо підібрати відповідну спортивну білизну: наприклад, безшовні, якщо ви плануєте займатися велоспортом. Тим самим ви вбережете себе від потертостей та дискомфорту. Ну і, звичайно, нова і красива форма – це завжди гарний настрій та стимул піти на тренування.
Читайте також: ЯК ПОЧАТИ ЗАЙМАТИСЯ СПОРТОМ, ЯКЩО ВИ НЕ БУЛИ В ТРЕНАЖЕРНІЙ ЗАЛІ ВІЧНІСТЬ
Навіть найефективніші тренування можуть ніяк не позначатися на зовнішньому вигляді, якщо людина не дотримується правила дефіциту або профіциту калорій. Шлях до здорового стану та краси завжди починається з «чистки» продуктового кошика. Причому йдеться не про голодування або будь-які дієти з ефектом швидкого схуднення, а про постійне споживання виключно здорової та корисної їжі. Новачкам у залі я б рекомендувала не зловживати хімічними добавками та стимуляторами зростання м’язів, адже на перших етапах білкове «вікно» можна закривати і звичайною органічною їжею.
Коли спортивні неофіти вперше потрапляють у нову обстановку, вони одразу опиняються в зоні ризику «перетренування». Іншими словами, людина, яка раніше не займалася фізичними навантаженнями, намагається в перший день викластися на максимум, проте за кілька годин її накриває нереальна втома і біль у м’язах. Тому я рекомендую намагатися прислухатися до відчуттів у тілі, берегти себе та намагатися уникати небезпечних вправ. Пам’ятайте, спорт має дарувати здоров’я, а не забирати його.
Читайте також: Вчені НАЗВАЛИ ВИДИ СПОРТУ, ЯКІ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ
Існують різні думки щодо мінімального обсягу води, який людина має випивати протягом дня. Ще кілька років тому багато дієтологи наполягали на тому, що необхідно випивати в день від 1,5 літрів чистої води. Але нещодавно фахівці, включно з виконавчим директором Національного товариства дієтологів України Михайлом Зейгарником, спростували цю заяву, сказавши, що близько 50% денної норми води людина набирає з їжі та інших напоїв.
Кожен сам визначає собі необхідний обсяг води на день, але не змушуйте організм відчувати спрагу, особливо під час тренування. Інакше трапиться зневоднення, що шкодить здоров’ю.
Разові пробіжки та гостьові візити до тренажерного залу не дадуть жодних результатів. Заняття спортом – такий самий життєво необхідний процес, як і гігієна тіла. Зовсім не обов’язково щодня піднімати тяжкості або плавати по 5 км, щоб бути здоровим. Набагато важливіше привчити тіло до регулярних корисних навантажень, що формують здорове і красиве тіло, що покращує настрій і дає віру у свої сили.
Займайтеся спортом – і організм віддячить вам енергійністю, гарним самопочуттям та підтягнутою фігурою. Бережіть себе, дбайте про себе і будьте здорові!
Джерело фото: unsplash.com