Кожній жінці варто взяти на замітку продукти, багаті на важливий для нашого організму гормон.
Естроген – гормон, який сприяє статевому та репродуктивному розвитку. Хоч він і присутній у чоловічому організмі, для жінок репродуктивного віку він відіграє важливішу роль, оскільки впливає на регулювання менструального циклу, зростання та розвиток молочних залоз, відповідає за статевий розвиток дівчаток-підлітків, регулює метаболізм глюкози та багато іншого.
Розповідаємо, які продукти повинні бути присутніми в раціоні жінки для повноцінного розвитку та здоров’я.
Читайте також: Прості правила здорового харчування, яких може дотримуватися кожен
Низький рівень естрогену в організмі можуть відчувати дівчатка підліткового віку або жінки, що наближаються до менопаузи. Але не тільки в ці періоди можна зіткнутися з низьким рівнем естрогену в організмі.
Загальними симптомами низького рівня естрогену в організмі можуть бути:
Також одним із симптомів низького рівня естрогену у жінок може бути ламкість кісток, оскільки цей гормон працює у парі з кальцієм та вітаміном D. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, який підтвердить діагноз, це може призвести до безпліддя у жінок.
Читайте також: Жіноче здоров’я: як правильно проводити самодіагностику
Оскільки естроген виробляється в яєчниках, все, що впливає на ці жіночі статеві залози, впливає і на рівень гормону. Основними причинами, що викликають низький рівень естрогену, можуть бути:
У жінок старше 40 низький рівень естрогену може передбачити настання менопаузи. Цей період називається періменопауза або пременопауза.
Читайте також: 6 продуктів, які зменшать ризик раку грудей
До складу насіння льону входить лігнани — сполуки рослинного походження, які мають антиоксидантні та естрогенні властивості. Дослідження підтверджують, що цей компонент допомагає зменшити ризик розвитку раку молочної залози, особливо у жінок у постменопаузі.
Згідно з результатами канадського дослідження, в якому брало участь понад 6000 жінок, у тих, хто їсть насіння льону, ризик захворіти на рак молочної залози на 18% нижче.
Фітоестрогени, що містяться в сої та соєвих продуктах на даний момент вивчені найкраще.
Соєві та зелені боби едамамі багаті на фітоестроген ізофлавону, який може впливати на рівень естрогену в крові, хоча для підтвердження цієї інформації необхідні додаткові дослідження.
Читайте також: 6 найкращих замінників молока на рослинній основі
На перший погляд, сухофрукти не славляться великою користю, адже простіше купити свіжі ягоди чи фрукти, але ця думка є помилковою. По-перше, це чудовий перекус, який легко брати із собою. По-друге, у таких сухофруктах як фініки, чорнослив та курага, міститься саме велике кількість фітоестрогену.
Насіння кунжуту в основному використовують для випічки як присипку або для приготування азіатських страв. Але недооцінювати їх не варто. Під час одного з досліджень жінкам у період постменопаузи запропонували щодня приймати 50 г перетертого насіння кунжуту протягом п’яти тижнів. В результаті це збільшило кількість естрогену в їхньому організмі та покращило рівень холестерину в крові.
Читайте також: 7 продуктів для підвищення гідратації організму
Якщо раніше ви уникали вживання часнику через його яскраво виражені смакові особливості, варто переглянути свої погляди щодо цього продукту. Оскільки часник багатий на фітоестрогени, він може впливати на рівень естрогену в крові і зменшувати втрату кісткової тканини. Тим не менш, вчені не до кінця довели ефективність часнику в цьому плані, хоча дослідження проводились.
Літньо-осінній фрукт відрізняється не лише відмінними смаковими властивостями, а й вмістом фітоестрогену лігнану. Дослідження показують, що дієта, яка включає продукти, багаті на цей компонент, може знизити ризик раку молочної залози у жінок у менопаузі на 15%.
Читайте також: Продукти, які можна їсти під час хвороби та яких варто уникати
Популярний серед веганів та вегетеріанців сир зроблений із соєвого молока, спресованого у прямокутні блоки. Тофу є концентрованим джерелом фітоестрогенів, переважно ізофлавонів. До речі, цей сир серед усіх соєвих продуктів містить у собі найбільшу кількість ізофлавонів.
Джерело фото: unsplash.com