В особливих випадках скибочка шоколаду зайвою не буде.
Навіть прихильники правильного харчування та регулярних занять спортом іноді «грішать». Навряд чи вони в цьому зізнаються та розповідають про все з’їдене ввечері на кухні своїм тренерам, але бажання з’їсти шкідливий снек рано чи пізно відвідує всіх нас. Хтось уміло з ним справляється, а хтось постійно докоряє собі за відсутність сили волі. Розповідаємо, як приборкати потяг до шкідливої їжі та налагодити здорові стосунки з їжею.
Читайте також: 7 корисних продуктів з високим вмістом естрогену
Одне з головних правил здорового та повноцінного способу життя – потреба прислухатися до потреб свого організму. Постійні обмеження призведуть лише до нервових та харчових зривів, а як наслідок – до набору зайвої ваги та придбання нових комплексів.
Якщо ви любите солодке, знайдіть корисні альтернативи тортам та тістечкам. Наприклад, чорний шоколад, у складі якого має бути не менше 75% какао, сухофрукти чи корисні солодощі без цукру. Фанати солоних ласощів оцінять саморобні снеки, А ті, хто і дня не уявляє без пасти, – овочеву альтернативу з нуту. Творчий підхід до їжі забезпечить радість від їди не менше, ніж покупка картоплі фрі.
Звертайте увагу не тільки на сам факт потягу до шкідливої їжі, але і на присутність у раціоні необхідних для організму поживних речовин. Звичайно, у всіх бувають моменти, коли бажання з’їсти солодкий батончик перемагає силу волі, але наявність корисних жирів, білка, вуглеводів та зелені зменшить цю тягу. Продукти з високим вмістом клітковини, наприклад, насіння чиа або боби, допоможуть довше зберігати ситість і не дозволять рівню цукру в крові знижуватися.
Читайте також: Головні жироспалюючі продукти
Особливе місце на кухні чи вітальні, де зберігаються солодощі та інші ласощі, потребує регулярної ревізії, щоб шкідливі продукти для особливих випадків, коли хочеться з’їсти щось солодке, туди не потрапляли. Залишати себе без подібних «радостей», звичайно, не варто, інакше є ризик зриву, але замінити їх на корисні альтернативи. Попкорн без солі, горіхи, сухофрукти, чіпси з фруктів або овочів анітрохи не гірше напханих стабілізаторами та емульгаторами начос.
Несолона омлет нітрохи не поступається такому ж, але з декількома дрібками спецій. Тим не менш, наявність прянощів у їжі також впливає на відчуття ситості та потяг до шкідливих продуктів. Проведіть експеримент і простежте, наскільки швидше настає почуття голоду після їжі без спецій і навпаки. Додайте в каву корицю, щоб надати особливого аромату напою, а в солоних стравах не забувайте про гвоздику, женьшень, пажитник, кінзу, перець та паприку.
Читайте також: Інтуїтивне харчування: що це таке і чому йому потрібно слідувати
Увечері так і хочеться з’їсти шмат шоколаду чи чогось солоного? Це бажання може бути оманливим, а голодом надуманим. Після останнього їди за день, який повинен бути не пізніше двох або трьох годин до сну, не забудьте почистити зуби. Тоді вам не захочеться знову йти на кухню для перекушування, а смак пасти на якийсь час подарує відчуття свіжості в ротовій порожнині та ситості. Як бонус, ваш стоматолог лише порадіє відсутності вечірніх перекусів.
Можна все життя думати, що потяг до солодкого передався вам із молоком матері, якщо не розібратися в першопричині цієї пристрасті. Тригери можуть бути різними: стрес на роботі, сварки з партнером чи батьками, токсичні стосунки, бажання забути тощо. Крім ментальних проблем і життєвих складностей, потяг шкідливої їжі може свідчити про проблеми зі здоров’ям. бажання постійно є солоне – ознака зневоднення, солодке – дисбаланс гормонів чи гормональні зміни в організмі.
Читайте також: Як жити без дієт та шкідливих звичок
Самі того не усвідомлюючи, за допомогою їжі ми намагаємось врегулювати потребу організму у тих чи інших поживних речовинах. Наприклад, бажання з’їсти шоколад може говорити про знижений рівень цукру в крові, але з цим також варто бути акуратнішими. Коли рівень цукру в крові низький, моно відчуватиме хибне відчуття голоду. Тому, якщо у вас не спостерігаються проблем із діабетом або іншими хронічними захворюваннями, завжди тримайте під рукою корисне перекушування.
Джерело фото: unsplash.com