Недооцінюючи певну їжу, ви позбавляєте себе можливості урізноманітнити свій раціон.
Якщо здорове харчування у вас стійко асоціюється з курячим філе та відмовою від смачної їжі, варто зруйнувати цей міф. Тим більше, є безліч недооцінених продуктів, які зможуть урізноманітнити будь-який раціон та внести у повсякденне харчування нові уподобання.
Читайте також: У яких продуктах є кальцій
Мариновані овочі, як вважає дієтолог Еві Фатц, недооцінені. “Мариновані овочі піддаються ферментації, яка допомагає покращити мікробіом кишечника”, – зазначає вона. «Здоровий баланс у мікробіомі кишечника є фактором номер один у успішній втраті ваги».
Якщо ви поставили за мету схуднути, не обов’язково повністю виключати зі свого раціону всі вуглеводи, особливо якщо є такі продукти як квасоля і сочевиця. Вони багаті білком, клітковиною, магнієм, калієм та залізом, не містять холестерину або насичених жирів.
Крім того, квасоля та сочевиця не викликають здуття живота, на відміну від інших бобових, і швидко насичують.
Читайте також: Здорові звички, які варто засвоїти до 40 років
Під час схуднення багато хто виключає банани з раціону, думаючи, що вони містять надто багато цукру. Це дійсно так, але не варто назавжди про них забувати, адже банани містять клітковину. Додайте їх у корисні десерти та випічку замість цукру.
Гарбуз – сезонний продукт заслуговує на більшу любов і робити з неї один єдиний суп за всю осінь недостатньо!
У м’якоті гарбуза міститься альфа та бета-каротин, який допомагає здоровому зору та росту клітин, а також омега-3 жирні кислоти в насінні, які допомагають людям з високим кров’яним тиском або високим рівнем холестерину.
Читайте також: Потрібно знати: продукти проти стресу (і як їх готувати)
Журавлину легко можна знайти в період жовтня по початок січня і додавати як в солодкі, так і солоні страви. У цих ягодах містяться антиоксиданти, вітамін С, клітковина та практично відсутня цукор. Тепер ви не зможете скаржитися, що в холодну пору року немає можливості їсти свіжі ягоди.
Редиска, ріпа або морква найчастіше використовуються не як самостійні одиниці, а частина великої страви, але і як перекушування вони також непогані. Не тільки зелені овочі повинні щодня перебувати на вашому столі, тим більше коренеплоди можуть відмінно урізноманітнити повсякденне меню. Наприклад, спробуйте запекти буряк, зробити його головним інгредієнтом у пирозі або зварити.
Читайте також: 8 неочевидних продуктів, які прискорюють ріст волосся
Фініки – це не тільки корисні плоди, а й смачні! Вони містять клітковину, вітамін А, калій (втричі більше, ніж банани!), залізо та вітаміни групи В. Також фініки легко засвоюються організмом та забезпечуючи миттєвий приплив енергії, що робить їх відмінним перекушуванням.
Спробуйте видалити кісточки з фініків, подрібніть їх у блендері, додайте вівсянку, поставте в духовку і перетворите суміш на корисну закуску, яка нітрохи не гірша за протеїнові батончики.
Імбир, можливо, не настільки дискредитований як інші продукти зі списку, але його багато хто не любить. В Індії імбир називають «універсальними ліками», які здатні боротися як шлунково-кишковими розладами, так і дарувати стравам новий смак.
Смузі, випічка, супи, картопля, чай чи запечена риба – додавайте імбир куди завгодно.
Фото: unsplash.com