Від Івана Дорна та дизайнера Ксенії Шнайдер до посла світу Організації Об’єднаних Націй Леонардо Ді Капріо та дизайнера Стелли Маккартні. Розповідаємо, як українські та світові знаменитості підтримують екорух та закликають нас до усвідомленості.
За останні роки питання екології одне з найактуальніших: океани забруднені відходами, тварин викидає на берег із пластиком у шлунку, а день екологічного боргу настав рекордно рано – 29 липня.
Боротися з проблемами такого характеру допомагають не лише громадські діячі та екоактивісти, а й знаменитості. Вони, як ні в кого іншого, мають ресурси для підтримки благодійних організацій та можливість впливати на громадськість.
Читайте також: Де придбати екологічні товари в Україні
Український дизайнер Ксенія Шнайдер вирішила підтримати екорух у незвичайний спосіб. Влітку вона запустила челендж Сlean Сhallengе UA, у якому брали участь усі охочі. Для цього потрібно було зробити фото у місці, де є сміття, прибрати його та знову сфотографуватися, але вже на тлі чистої природи. Потім учасники надсилали знімки на пошту бренду та робили пост у своєму обліковому записі з хештегом #cleanchallengeua. Натомість кожен учасник отримав подарунки: футболку від бренду Ksenia Schnaider, органічну білизну, веганські десерти та косметику ручної роботи.
До підтримки екоруху приєднався і музикант Іван Дорн. У серії відео з назвами «Про мене», «Про неї», «Про нас» співак зачитав текст екоманіфесту, закликав людей об’єднатися, щоб урятувати природу, а також застеріг, що планета дуже скоро може стати схожою на місто-примару Прип’ять. Сам артист розповідає, що всерйоз почав замислюватися про екологічні проблеми рік тому, коли почав ходити в походи.
Уявіть мені подив, коли я зрозумів, що навіть дика і недоступна природа може бути загажена! Нам важко було навіть знайти чисте місце для табору. За фактом, у тих місцях, де я багато подорожував із рюкзаком — Туреччина, Кавказ, Україна — скрізь сміття. Як артист, який несе відповідальність за музичну культуру, я відчуваю відповідальність і за культуру людини загалом, як мінімум, за тих, хто стикається з моєю творчістю та моєю філософією.
Читайте також: 6 способів жити більш екологічно та усвідомлено
Кліп українського гурту Onuka, номінований на престижну премію Social World Film Festival, розповідає про проблему сміття в Україні та створено у рамках ініціативи Ecostrum з організацією «Україна без сміття». Для наочності відео було знято на сміттєзвалищі під Києвом, щоб показати проблему у всьому масштабі. Співачка Ната Жижченко багато років тому відмовилася від виробів із натуральної шкіри та хутра та разом із чоловіком Євгеном Філатовим почала усвідомлено підходити до сортування сміття. Усі кошти, одержані від монетизації кліпу, пішли на підтримку організації «Україна без сміття».
Леонардо Ді Капріо відомий не лише як актор і затятий холостяк із безліччю романів, а й екоактивіст. У 2016 році на врученні премії «Оскар» за роль у фільмі «Вижив» Ді Капріо виступив із промовою про екологію і закликав піклуватися про природу:
Зміни клімату реальні, вони відбуваються зараз. Це найнагальніша загроза нашому виду, і ми маємо діяти колективно та спільно.
Під час зйомок актор, що вижив, на власні очі зіткнувся зі змінами клімату. Щоб знайти сніг, знімальній групі довелося їхати до південної частини Землі, а це свідчить про різкі кліматичні зміни. Ще 1998 року Ді Капріо заснував фонд для «захисту останніх диких місць на Землі та сприяння гармонійним відносинам між людством та природою», який назвав своїм ім’ям.
З того часу він пожертвував більше 100 мільйонів доларів на різні екопроекти і зняв кілька документальних фільмів — «Одинадцята година» (The 11th Hour) про проблему глобального потепління та «Врятувати планету» (Before the Flood) про види, що зникають.
Читайте також: Як скоротити кількість пластику у повсякденному житті
Ще з часів шлюбу з Анджеліною Джолі Бред Пітт приділяв багато уваги гуманітарній діяльності, сталому розвитку і зокрема — наслідкам урагану Катріна.
І як після цього не любити Бреда Пітта ще більше?
Більше 25 років тому Метт Деймон став співзасновником благодійної організації Water.org, яка бореться з глобальною водною кризою і допомагає людям у всьому світі отримати доступ до чистої та безпечної води та шукає сучасні способи змінити ситуацію. Актор взяв участь у серії документального фільму Journey to Planet Earth, в якому розповідається про поточний і прогнозований стан планети.
Британський дизайнер Стелла Маккартні неодноразово наголошувала на екологічних проблемах за допомогою модних кампаній. Одну з них вона знімала на звалищі в Шотландії, а для останнього залучила моделей Ембер Валетту, Хло Пірсон і Емму Лейрд. Кожна з них поділилася своїми правилами, які допоможуть врятувати екологію: бути добрішими, утворюватися, не використовувати одноразові стаканчики для кави, віддавати все на переробку.
Стелла Маккартні не використовує у своїх колекціях справжнє хутро та шкіру, підтримує організацію PETA та співпрацює з організацією Parley for the Oceans, з якою створила кросівки з переробленого океанського пластику.
Читайте також: Шість добрих побутових еко-звичок
Під час промо-туру фільму «Моя дівчина — монстр» (Colossal) Енн Хетеуей носила лише вінтажне та перероблене вбрання. Це не єдиний вияв турботи відомої актриси про навколишнє середовище. Коли вона виходила заміж за Адама Шульмана у 2012 році, на їхнє весілля було лише веганське меню з місцевих екологічно чистих продуктів. Виручку від продажу весільних фотографій Хетеуей розділила між благодійними організаціями та лікарнями.
З дитинства Хоакін Фенікс не їсть продукти тваринного походження, а виною тому стала побачена вбита риба. Усвідомлене веганство призвело до оскароносного актора до не менш усвідомленого помірного споживання. Весь минулий нагородний сезон виконавець ролі Джокера проходив в одному костюмі від Стелли Маккартні, щоб своїм прикладом привернути увагу до проблем екології.
Також в активі Хоакіна Фенікса документальний фільм “The Animal People” про борців за права тварин, короткометражку “Зберігачі життя” та участь протягом багатьох років у рекламних кампаніях PETA.
Стінг був одним із найперших захисників тропічних лісів і створив The Rainforest Foundation. Британська благодійна організація, якою співак керує разом із дружиною Труді Стайлер, за 31 рік роботи допомогла зберегти понад 115 000 квадратних кілометрів лісів.