Спорт часто перетворюється на боротьбу із самими собою.
Ми вирішуємо регулярно виходити на пробіжки, але закидаємо після кількох спроб. Штучками підштовхуємо себе в зал, але поринаємо в апатію і не досягаємо результатів.
Коуч та фітнес-тренер Марина Сінькевич пояснює, що помилково розпочинати шлях до змін із гантелей. Щоб досягати результатів у спорті швидше та без опору, потрібно почати з правильних питань до себе та чесних відповідей на них.
Коли ми починаємо тренуватися без внутрішньої мотивації, а заради «користи» чи нав’язаних «стандартів краси», то прирікаємо себе на провал. Якщо мета дисгармонує з нашими справжніми бажаннями, ми швидко зістрибуємо з дистанції.
Постановка мети – це команда нашому несвідомому. Щоб мозок не сприймав наше прагнення змін як загрозу, краще починати з маленьких, але регулярних і по-справжньому бажаних кроків. Не обіцяти собі завтра змінитись на 100%, а ставати щомісяця на 1% краще.
Читайте також: Каже фітнес-тренер: 5 неочевидних фактів про м’язи ягодиЦ
Коли ми говоримо, що хочемо схуднути або отримати гарну фігуру, ми начебто віддаємо результат у чужі руки. Не бачимо, що потрібно зробити для досягнення мети і чи дійсно ми маємо ресурси для цього.
Щоб не перетворити своє життя в нескінченний день бабака, коли ми постійно повертаємося в ту саму точку, краще відразу зняти «рожеві окуляри». Запитати себе: що я можу зробити і ким я можу бути, щоб бажане стало можливим?
Формулювання мети — це прояв вашого бажання, яке має залежати ні з інших людей, ні з обставин.
Читайте також: ТРЕНУВАННЯ БУДИНКУ: 5 ЛАЙФХАКІВ ВІД ФІТНЕС-ТРЕНЕРА ДЛЯ РЕЗУЛЬТАТИВНИХ ЗАНЯТТІВ
Мета має бути обмежена у часі та просторі. Щоб визначитися з термінами та ресурсами для досягнення, важливо чітко зрозуміти, де ми зараз. Чи зможемо схуднути на 5 кілограмів за 2 місяці або за 5 років? Хто може нам допомогти досягти результату швидше? А хто може підтримати, якщо буде спокуса здатися?
Зручно візуалізувати рух на шкалі від 1 до 10. 1 початок шляху. 10 – момент, коли мети досягнуто. Потрібно позначити своє місце та побачити, скільки часу знадобиться, щоб потрапити до десятки.
Це питання допомагає проаналізувати свій попередній досвід та прояснити справжні бажання. Для когось найкращий результат – привести свій графік до ладу і регулярно знаходити час для тренувань. Для інших важлива увага оточуючих та зовнішня картинка. А треті байдужі до зовнішніх змін та хочуть покращити самопочуття.
Здавалося б, процес досягнення цих результатів схожий: потрібно відрегулювати раціон і ходити на тренування. Але у тих, хто почне зміни з правильним розумінням свого найкращого результату, набагато більше шансів не зірватися.
Читайте також: БОДРИЙ ПЛЕЙЛІСТ ДЛЯ ДОМАШНІХ ТРЕНУВАЧ
Найглибший аналіз та кристальна чесність виявляться марними, якщо не перейти до дій. Важливо одразу визначити перший крок, а ще другий та третій, і весь шлях до мети. Наприклад, першим кроком може бути консультація із тренером. Потрібно вибрати, якого тренера, якого числа ви підете і відразу ж записатися. Якщо не поставити дедлайн, ціль ризикує залишитися на нижній полиці ящика «зроблю колись».
Важливий момент – пропрацювати також свої «не можу зробити». Витягнути з голови “не можу”, “неможливо” і виписати на папір. Справа в тому, що коли ми говоримо “не можу”, то несвідомо оголошуємо собі, що не збираємося цього робити. Замініть усі свої “не можу” на “не буду” і простежте, які емоції у вас викликає такий список.
Техніку питань-відповідей можна використовувати як із коучем, так і самостійно. Вона формує звичку аналізувати свої бажання та дії, переводити себе з нересурсного стану програшу до стану прийняття з усіма обмеженнями та можливостями. А коли ми приймаємо себе, починаємо рухатися швидше, без опору та з більшою мотивацією.