З приходом холодів люди починають відчувати особливу потребу у зміцненні імунітету, оскільки сильніше виявляються занепад сил, сезонні застудні захворювання, загальне нездужання. У такому випадку звичайно ж найкраще здати аналізи і звернутися до лікаря, але є деякі нутрицевтики, які можна приймати без призначення лікаря. Ми запитали у Ніни Ходаківської — нутріціолога, лектора та засновниці онлайн-школи здоров’я Nina School, які БАДи не зашкодять, навіть якщо приймати їх без рецепта.
Спочатку треба розібратися, що таке Бади. Нутрицевтики, або як їх прийнято називати, — БАДи — це такі речовини, які необхідні для зміцнення здоров’я, містять корисні вітаміни і мікроелементи. Від природи все склалося так, що всі корисні речовини людина має отримувати із продуктів харчування. Але з низки причин, наприклад, як екологія, які утворилися за останні 50-100 років, ми ці компоненти недоотримуємо. Тоді до нас на допомогу приходять вітаміни в капсулах. Важливо чітко розуміти, що нутрицевтики це не ліки. Вони необхідні підтримки організму, його зміцнення, заспокоєння, тонізування. Також для зниження ризику виникнення будь-якої можливої хвороби. У той час, як хімічно синтезовані медикаменти необхідні вже безпосередньо для лікування існуючого захворювання.
Перший нутрицевтик – це вітамін D. Він відіграє важливу роль у роботі більшості органів та систем організму та впливає на стан імунної системи. Вітамін D3 корисний для серцево-судинної системи, щільності і структури кісток, а також для функціонування клітин. Для кращого засвоєння вітаміну D3 рекомендується приймати разом із вітаміном К2. Дозування вітаміну D у разі його дефіциту в організмі -10000-15000МЕ і до цього додатково 50мкг-100мкг вітаміну К. Якщо ви не знаєте свій рівень вітаміну D і при цьому не пили його останні півроку, то можете пити без аналізів це дозування 2 місяці . Потім потрібний контроль аналізів. Якщо немає дефіциту вітаміну D, тоді профілактичне (підтримуюче) дозування це 5000МЕ вітаміну D та 50-100мкг вітаміну К.
Читайте також: Дженніфер Лопес продаватиме своє фірмове “сяйво”
Наступний нутрицевтик – вітамін С. Це ключовий антиоксидант, що захищає клітини всього організму від пошкодження вільними радикалами, тим самим запобігаючи передчасному старінню організму. Він відіграє важливу роль у виробленні енергії клітинами, необхідний для правильного засвоєння вуглеводів, синтезу жирів і білків, а також для міцної імунної відповіді організму на різні віруси та бактерії.
Нашому організму завжди потрібен магній, який захищає від підвищеної втоми. Він також зміцнює нервову систему, бере участь у передачі нервових імпульсів, синтезі білків, сприяє підтримці здоров’я кісток і зубів, регулює процес поділу клітин, сприяє підтримці психологічних функцій (пам’ять, мова, мислення, увага).
Омега-3 жирні кислоти дуже корисні, особливо при важких розумових навантаженнях. Омега-3 стимулює когнітивні здібності, розвиває мислення, зміцнює стінки судин, роблячи їх еластичними, попереджає надмірну концентрацію “поганого” холестерину, запобігаючи утворенню “холестеринових бляшок”. Підвищує рівень «хорошого» холестерину, тим самим Омега-3 жирні кислоти захищають нашу серцево-судинну систему.
Читайте також: Що точно не варто наносити на волосся
Лецитин – це одне з основних речовин, необхідні нормальної роботи як дитячого, і дорослого організму. Він зміцнює нервову систему, покращує роботу печінки, стимулює роботу мозку та жовчовиділення.
Читайте також: За мотивами королівського гамбіту: Найстильніша зачіска 2021 року
Але все ж таки, перед прийомом БАДів найкраще здати аналізи. Тоді фахівець, який виписуватиме схему прийому препаратів, точно знатиме, які у вас існують проблеми. Виходячи з цих даних, вам будуть призначені ті нутрицевтики, які необхідні саме вам і в коректних дозування, що максимально наблизить вас до бажаного результату. Важливо розуміти, що якщо знехтувати здачею аналізів дозування препаратів може бути підібрана некоректно і тут можуть бути 2 шляхи розвитку. Перший шлях – дозування низьке, у такому разі дефіцити будуть не закриті, і проблема, яку ви хотіли виправити, вирішена не буде. Другий шлях — дозування буде підібране занадто високе, і це може спричинити неприємні наслідки: занепад сил, шкірні висипання, втрата апетиту і навіть порушення в роботі нервової системи. Тому перед покупкою “модних” БАДів з реклами в Інтернеті найкраще перевірити своє здоров’я, здавши аналізи та проконсультувавшись із лікарем.