Ми зібрали 9 ефективних способів боротьби зі стресом.
Зараз ми всі переживаємо непростий час, і будь-яка новина чи вихід на вулицю може бути стресовим. Розповідаємо, як можна відволіктися від цього неприємного відчуття та заспокоїтися.
Стрес може з’явитися абсолютно нізвідки, враховуючи, в яких умовах зараз живе вся Україна. Наша нервова система вже більше ніж півроку, щодня проходить краш-тест і стресовий стан для багатьох став нормою. У світлі останніх новин, ми знайшли для вас 9 способів швидко позбутися стресу.
Визнання такого стану може дійсно допомогти зняти вантаж із плечей та стати першим кроком до звернення за допомогою. Зіткнення зі стресом – це можливість перезавантажити свій розум і використати його як шанс для зростання. Дослідники кажуть, що мозок перебудовується і намагається отримати уроки з досвіду, щоб наступного разу ви могли впоратися з ним по-іншому.
Проаналізуйте з чим може бути пов’язаний стрес, як довго ви знаходитесь у такому стані і до чого він призводить. Зробивши аналіз ви зможете розуміти, чи варто вам просто відпочити та зробити паузу, чи потрібна підтримка фахівця.
Жування – чудова форма зниження стресу. Якщо у вас є жувальна гумка, особливо ароматизована, жуйте її не менше трьох хвилин. Але не жуйте напівсили! Постарайтеся виплеснути енергію, що накопичилася на жуйку, а цьому допоможе активне, можливо навіть, агресивне жування.
Є кілька добавок, які можуть допомогти зменшити стрес і занепокоєння, але прийом багатьох цих добавок може зайняти кілька тижнів або місяців, перш ніж вони подіють. Тим не менш, відійти на кілька хвилин, щоб заварити чай може бути терапевтичним. Так чому б не приготувати напій для зняття стресу? Хоча чай починає діяти не менше ніж за годину, навіть просто відволіктися на його заварювання може допомогти вашому тілу розслабитися.
Читайте також: Емоційний серфінг: як це працює
Вдихання ефірних олій може допомогти заспокоїти розум під час стресу, занепокоєння та безсоння. Ця популярна техніка, також відома як аромотерапія, фокусується на використанні ароматів для цілісного балансу вашого фізичного, емоційного та психологічного здоров’я. Популярні ефірні олії для боротьби зі стресом включають: лаванду, троянду, ветивер, бергамот римську ромашку, ладан, сандалове дерево, Іланг-Іланг та помаранчеву квітку.
Вибирайте аромати, виходячи з особистих уподобань. Наприклад, якщо запах м’яти нагадує вам про домашній затишок, використовуйте його. Щоб використовувати ефірні олії від стресу, нанесіть три краплі на ватяний диск і глибоко вдихніть 10 разів. Також ефективно працює дифузор.
Якщо ви отримуєте стрес під час роботи або після прочитання новин, є сенс зробити перерву і трохи розім’яти м’язи. Потягнутися добре, покрутіть головою вгору-вниз, ліворуч-праворуч, пройдіться або зробіть кілька випадів. Розтяжка може допомогти при дискомфорті, болю або травмах, пов’язаних з роботою.
Іноді стрес може загнати наш розум у глухий кут і навіяти негативні думки. Щоб позбутися цього, спробуйте метод усвідомленості: прив’яжіть себе до цього і зосередьтеся на негайних результатах, яких ви можете досягти. Наприклад, закрийте очі та проскануйте своє тіло. Зверніть увагу на фізичні почуття. Сядьте та помедитуйте, звертаючи увагу на своє дихання, звуки, відчуття та емоції. Дозвольте їм пройти вас. Змініть свої рухи, прогулюючись чи підводячись. Приділяйте увагу дрібним повсякденним заняттям, таким як питво, їжа або чищення зубів.
Написання того, що вас турбує, може допомогти вам зосередити свої думки на позитивних моментах чи способах упоратися з негативними. Можна знімати короткі відеозвернення до себе або записувати голосові зі своїми відчуттями.
Постукування або психологічна акупресура – це особлива методична послідовність, яка включає постукування по певних точках меридіана (області тіла, через які проходить енергія, згідно традиційної китайської медицини) і повторення настановних фраз, які допоможуть вам визнати проблеми і прийняти себе.
Чи то з собою, чи з другом, розмова може допомогти знизити рівень стресу. Так, розмова із самим собою чи про себе у третій особі – це форма прояву самоконтролю над негативними емоціями. На думку дослідників, «звернення до себе у третій особі змушує людей думати про себе більш схоже на те, як вони думають про інших». Це може допомогти вам дистанціюватися від досвіду чи ситуації. Але найкраща частина? Це потребує менше зусиль.