Якщо ви завжди ставите собі запитання: “А що подумають люди?”, отже цей матеріал є обов’язковим до прочитання.
Громадська думка відіграє важливу роль у формуванні нас як особистості, але маніакальне прислухання до нього робить зворотний ефект. Давай разом вчитися ставитись до думки оточуючих з великим скептицизмом.
Безсумнівно, думки оточуючих з приводу вас мають місце і часто громадська думка допомагає створювати вашу репутацію. Але найчастіше відбувається так, що ми не можемо і кроку зробити без нав’язливої думки: “А що подумають інші?” Це вже хворий вплив чужих індивідуумів на вашу думку і з цим варто боротися. Редакція Marie Claire підготувала 8 практичних порад, як перестати ставити чужу думку вище за свою.
Це неминуче: люди формують думки — добрі, погані, нейтральні про кожного з нас. Навіть якби ви ніколи не виходили надвір або ні з ким не спілкувалися, люди це засудять. Отже, як не дивно, перший крок до того, щоб не дбати про те, що думають інші люди, — визнати і змиритися з тим, що вони думатимуть про вас. Ставтеся до цих думок як до подиху вітру, який ніяк не вплине на ваш зовнішній та внутрішній світ.
Несхвалення – це не зовсім весело, але найчастіше чиєсь несхвалення ніяк не змінює ваше життя. Краще сісти і добре подумати, що справді може завадити вам збудувати кар’єру, здійснити мрію або бути собою. І коли ви “покопаєтесь” у собі, то побачите, що думка оточуючих зовсім не впливає на вас та ваші плани.
Це може бути найчастішим питанням, над яким ви розмірковуєте у вільний час, але ідея полягає в тому, щоб скласти список того, що дійсно важливо для вас. Це цінності, практики або навіть люди, які змушують вас почувати себе розсудливими, задоволеними та з надією дивитися у майбутнє. Це може бути якісне проведення часу з партнером, внесення змін до роботи або достатня кількість часу, проведеного на самоті щотижня. Впевнені, що в цьому списку не буде пункту – гарна думка про мене. І одразу подумайте чому.
Читайте також: Не турбуйтеся: як заснути під час почуття тривоги
Визначте, що змушує вас бути залежною від чужої думки. Хоча це правда, що люди будуть судити нас незважаючи ні на що, ми також є нашими найжорсткішими критиками, і легко побачити осуд там, де його немає. Найважливіше те, як ви почуваєтеся, коли вас засуджують. Складіть список, знайдіть спільні риси та запитайте себе, які переконання, страхи та невпевненість стоять за цим.
Будь-то досягнення на роботі, подолання особистої проблеми або просто те, що вам дійсно подобається в собі, запишіть це до свого списку. Насправді, зробіть це постійною активністю – ведіть список у «Нотатках» на вашому телефоні та перечитуйте його час від часу, додаючи туди нові досягнення. Таким чином, ваш мозок буде розуміти, що у вас є привід для гордості собою.
Це може бути людина, місце, заняття — все, що робить вас більш енергійним та натхненним. Розставте пріоритети для кожного та знайдіть час для них у своєму житті. Коли вас наповнюватиме те, що вам подобається, ви з меншою ймовірністю зосередитеся на тому, що вам неприємно. Або принаймні ви будете витрачати на це менше часу.
Ми не радимо вам обходити всі труднощі чи незручності. Але є багато речей у житті, які просто не стоять вашого головного болю. Один із найкращих прикладів — соціальні мережі: якщо ви постійно відчуваєте роздратування, обділеність чи стрес під час перегляду профілю тієї чи іншої людини – скасуйте підписку або відключіть її. Якщо коментарі вас напружують, вимкніть їх. З офлайн-відносинами, безумовно, можуть бути великі труднощі, але якщо вони здаються негативними, подумайте, що потрібно змінити.
Якщо думки інших людей займають більше місця у вашому житті, ніж ваше власне, подумайте про те, щоб знайти психотерапевта, з яким це можна обговорити. Може статися так, що дитяча травма посилює ваші почуття, але навіть якщо ні, терапевти можуть бути чудовими резонаторами. Вони роблять занурення у тему того, чому ми такі, менш пригнічуючими та продуктивнішими.
Фото:unsplash.com