Закрити
UA
Краса

10 шкідливих факторів, що провокують старіння шкіри

Поділись:

Врятувати шкіру від зморшок можуть не лише дорогі засоби та процедури, а й відсутність шкідливих звичок. 

У гонитві за красою і молодістю ми забуваємо про важливіші речі, ніж кошти. Наприклад, про шкідливі звички. Вони настільки регулярно присутні в нашому житті, що не завжди захворювання або погіршення стану шкіри ми пов’язуємо з їх негативним впливом. 

Читайте також: Фейс-фітнес: дієвий спосіб підтягнути обличчя чи міф?

 

Неправильна їжа

Велика кількість солодкого, борошняного, жирного, смаженого, перероблених продуктів – запорука не тільки зайвої ваги, а як наслідок ще й зморшок. Завдяки процесу, званому глікуванням, цукор, що міститься у продуктах з високим глікемічним індексом, послаблює колаген та еластан, тим самим впливаючи на пружність шкіри. Щоб запобігти передчасному старінню, додайте в раціон продукти, багаті на жирні кислоти Омега-3 і альфа-ліноленову кислоту. Це може бути лляне насіння, лляна олія, авокадо, лосось, оливкова олія.

Не забувайте про фрукти та овочі, вони багаті на цинк, селен, вітамін С і бета-каротин, які є ключовими у виробленні організмом колагену, який впливає на пружність шкіри. Зморшки та тьмяність шкіри може також викликати недостатню кількість білка. 

posts-to-db-Фото 1

Помилки в макіяжі

Головна функція макіяжу – приховати недоліки і підкреслити переваги, але якщо припускатися помилок, то результат буде протилежним. Щільні тональні основи та пудри можуть забиватися в зморшки навколо очей та губ, наголошуючи на недосконалості. Щоб не допускати таких помилок, поміняйте основу на легшу, використовуйте перед її нанесенням зволожуючий денний крем або праймер. 

Читайте також: 5 речей, які потрібно робити зі шкірою до 40

Алкоголь

Поки одні вчені доводять шкоду алкоголю для всього організму, а інші — користь певних напоїв, складно визначитися зі своїм поглядом на це питання. Якщо світлі уми людства не в змозі дійти єдиної точки зору щодо цього, то що ж варто говорити про нас? Що стосується впливу на шкіру, алкоголь має сечогінні властивості, тому чим більше ви п’єте, тим більше вона, як і весь організм, зневоднюється. Велика кількість алкоголю може викликати розацеа, посилити запалення на шкірі. 

posts-to-db-Фото 2

Зміг

Життя у великому місті загрожує негативними наслідками для молодості шкіри. дослідження показують, що хімічні речовини у повітрі викликають утворення активних форм кисню та вільних радикалів, подібних до тих, що походять від сонячного світла. Для захисту від забрудненого повітря варто дотримуватися кількох правил:

  • очищайте обличчя щовечора, щоб позбутися пилу та бруду, які за день накопичилися на шкірі;
  • Не забувати використовувати антиоксиданти для шкіри. Це можуть бути як продукти харчування, Так і спеціальні засоби;
  • користуйтеся відновлюючим кремом шкіри, щоб зміцнити природний бар’єр.

Читайте також: 11 продуктів для натуральної підтримки колагену

Куріння

Ще зі шкільної лави нам відомо майже все про шкоду куріння, але відучитися від цієї звички навіть після страшних історій про краплю нікотину не так просто. Негативні наслідки починають виявлятися одразу за кілька років після початку регулярного куріння. Нікотин у сигаретах викликає звуження кровоносних судин у зовнішніх шарах шкіри, що призводить до порушення кровообігу, як наслідок – шкіру отримує менше поживних речовин. 

posts-to-db-Фото 3

мило

Оскільки у мила високий pH (кислотно-лужний баланс), воно позбавляє шкіру натуральних ліпідів та білків, порушуючи захисний бар’єр. Як наслідок, шкіра стає сухою, з тріщинами і тьмяною. Засоби для догляду за шкірою всього тіла, не тільки особи, варто вибирати з нейтральним pH, особливо якщо у вас є проблеми з сухістю шкіри або дерматологічними захворюваннями. При правильному використанні ефект буде помітний одразу.

Читайте також: Що означає показник pH у нашій косметиці?

Стрес

Стрес – одна з головних проблем ХХІ століття, він позначається на всьому організмі гірше, ніж нормальна втома. Він може призвести до старіння мозку, підвищення артеріального тиску, порушити сон та погіршити стан шкіри. Визначити причину стресового стану не завжди просто, адже це може бути сукупність різних факторів. Тому обмежте вживання кофеїну, уникайте шкідливих продуктів, займіться спортом і знайдіть заняття, яке дарує позитивні емоції 

posts-to-db-Фото 4

відсутність сну

Під час сну відновлюється та перезавантажується весь організм, у тому числі й шкіра. Неспокійний нічний відпочинок, його повна або часткова відсутність може викликати набряклість навколо очей, збільшення ваги, порушення імунної системи, зниження концентрації уваги, блідість шкіри та порушення пам’яті. Щоб під час сну уникнути утворення нових зморшок, лежите на спині або купіть наволочки з гладкого матеріалу. 

Читайте також: Як правильно облаштувати свою спальню для гарного сну

Активна міміка

Коли ми щасливі, сумні, сміємося, плачемо і навіть морщимося від сонця або пилу, шкіра не скаже нам за це спасибі. Активна міміка сприяє розвитку зморшок та гусячих лапок навколо очей. Один із виходів — займатися фейс-фітнесом, який допоможе прибрати зморшки на початкових етапах і запобігає їх появі. Головне — не відкладати заняття у довгий ящик. Не варто забувати і про сонцезахисні окуляри, які стануть у нагоді не тільки влітку, але і в холодну пору року. 

posts-to-db-Фото 5

Сонце

Численні поради про те, що потрібно захищати шкіру від сонця, виникли не просто так. Крім ризику виникнення раку, надмірна дія ультрафіолетових променів послаблює клітини шкіри та кровоносні судини. Саме тому сонцезахисний крем потрібно використовувати щодня, влітку – з високим SPF, а взимку – з нижчим, не вище 15-30. 

Джерело фото: unsplash.com