Щоб схуднути, вам потрібно зрозуміти механізм роботи обміну речовин.Що таке метаболізм? Вікіпедія дає гранично чітке та зрозуміле позначення цього терміна:
Метаболізм (від грец. μεταβολή "перетворення", "зміна") або обмін речовин - набір хімічних реакцій, що виникають у живому організмі для підтримання життя. Ці процеси дозволяють організмам зростати та розмножуватися, зберігати свої структури та відповідати на впливи навколишнього середовища.
З термінологією розібралися, а тепер тримайте кілька практичних порад, які допоможуть вам прискорити метаболізм.
Звичка №1:
Починайте день зі сніданку
Частка правди у вислові "Сніданок - найважливіший прийом їжі в день" є. Якщо ви намагаєтеся обмежувати себе у їжі під час сніданку, будьте готові до того, що ваш метаболізм уповільниться. Для його запуску потрібна енергія, а енергію можна взяти тільки з їжі. Дослідження показали, що 78% людей, які втратили або стабілізували свою вагу, розпочинали день із повноцінного сніданку.
Читайте також: ВСЕ ГЕНІАЛЬНЕ ПРОСТО:ДЕСЯТЬ ПРОСТИХ СПОСОБІВ КИНУТИ ВЕС БЕЗ ДІЄТИ
Звичка №2:
Споживайте Омега-3 жирні кислоти
Як відомо, Омега-3 жирні кислоти мають чільне значення у правильному функціонуванні організму, але вони не виробляються. Саме тому вам потрібно самостійно налагодити цей процес, а саме додати в раціон продукти, що містять Омега-3. Найбільше цих корисних кислот знаходить у такій рибі, як лосось і тунець. Омега-3 допомагає організму краще реагувати на лептин – гормон, який впливає на метаболічні процеси та призводить до покращення травлення. Фактично, вживання певних видів риб може збільшити кількість калорій, що спалюються, приблизно на 400 на день. Якщо ви не любите рибу, то можете придбати Омега-3 у формі пігулок.
Звичка №3:
Приймайте пробіотики
У двох словах, пробіотики – це корисні бактерії, які використовуються насамперед для покращення функціонування травної системи. Оскільки вони не «поселяються» в кишечнику назавжди, вам варто постійно споживати продукти, до складу яких вони входять. Пробіотики можна зустріти не тільки у звичних кефірі та йогурті, а й у:
квашеної капусті
сирі
сирі
місо-супі
артишоках
цибулі і т.д.
Читайте також: СПИСОК ДІЄТОЛОГА: ГОЛОВНІ ЖИРОСПАЛЬНІ ПРОДУКТИ
Нестача сну впливає практично на все, включаючи метаболізм та те, як він функціонує. Лікарі рекомендують спати щонайменше дев'ять годин на день — саме стільки потрібно організму для того, щоб контролювати рівень гормонів (зокрема і кортизол, що спричиняє накопичення жиру). Коли ви не висипаєтеся, рівень кортизолу підвищується, що може призвести до збільшення ваги та резистентності до інсуліну.
Силові вправи допомагають збільшити м'язову масу тіла. Візьмемо наочний приклад для кращого розуміння: середньостатистична жінка 30 років, яка займається з вагами не менше 30 хвилин двічі на тиждень протягом 4 місяців, фактично збільшує швидкість свого метаболізму на 100 калорій на день.
Візьміть на озброєння наші поради і ваше життя стане кращим!
Джерело фото: stocksnap.io