Закрити
UA
Краса

9 правил для тих, хто хоче займатися бігом

Поділись:
Ще не пізно почати бігати вранці, головне знати основні правила.

біг

Хоч за вікном та вересень, це не привід відмовлятися від пробіжок. Якщо ви почали бігати раніше, тоді продовжуйте так само, а якщо у вас тільки зародилася думка про кардіонавантаження, тоді вам будуть корисні наші поради для новачків.

Перше, чим необхідно запастися - це бажання і мета, але є ще й другорядні фактори, які допоможуть подолати бар'єр лінощів і втоми. Вони створять вам комфортні умови для ранкової чи вечірньої пробіжки.

Правило №1: Виберіть правильне спортивне взуття

кросівки

Щоб уникнути травм та інших неприємних наслідків, вам необхідно вибрати кросівки, які будуть максимально комфортні. Вони не повинні натирати, стискати пальці, а підошва має бути гнучкою. Вибирати потрібно взуття, яке має амортизацію. Найчастіше вона розміщується на п'яті або на носінні.

Правило № 2: Встановіть програму для бігу на свій смартфон

Дуже важливо заручитися підтримкою в будь-якому починанні, особливо якщо це біг. Ми радимо вибрати гаджет як компаньйон. Встановіть програму для бігу, яка допоможе вам контролювати кілометраж, інтервал часу та інші показники. Якщо ви зможете пробігти 3 метри, значить з легкістю подолаєте і 1,5 км.

Читайте також: 6 КРАЩИХ ДОДАТКІВ ДЛЯ БІГУ

Правило № 3: Виберіть правильний топ для бігу

топ

Чи не кросівками єдиними. Вам також потрібно вибрати правильний топ для бігу. Уникайте спортивного одягу з чистої бавовни - він погано вбирає вологу і робить одяг важким. Найкращий варіант - це топи та майки з матеріалу Dri-Fit, він добре вбирає вологу, а зайву виводить на поверхню і вона моментально випаровується. Також звертайте увагу на вентиляційні елементи в одязі, плюс одяг для бігу повинен бути вільним, але для топу важливо, щоб він підтримував груди.

Правило № 4: Енергетичний заряд

Пам'ятайте про те, що перед будь-яким спортом потрібно обов'язково підкріпитися, інакше ви просто не зможете добігти до пункту призначення. Але це не означає, що потрібно з'їсти великий шматок м'яса з гарніром - виберіть, як альтернативу, енергетичні батончики, бажано зроблені своїми руками. Також можна підкріпитись злаками або ягідним киселем.

Правило № 5: Виберіть зручну пляшку для води

Під час пробіжки вам необхідно буде постійно пити воду, але бігати з півтора літровою пляшкою води, як мінімум, незручно. Тому придивіться до спортивних пляшок, які можна закріпити на зап'ясті чи поясі. Такі судини швидко відкриваються та щільно закриваються.

Читайте також: БІГИ, ФОРРЕСТ, БІГИ: ВЧЕНІ ПІДРАХУВАЛИ, НА СКІЛЬКИ РОКІВ БІГ ПОДОВЖУЄ ЖИТТЯ

Правило №6: Слідкуйте за інтервалом бігу

біг

Вам обов'язково потрібно робити маленькі перепочинки під час бігу. Для того, щоб постійно не діставати телефон і не контролювати за допомогою нього інтервал часу, краще придбати наручний годинник з секундоміром. Це зручно робити в русі – ви зможете контролювати час пробіжки та час відпочинку.

Правило № 7: Створіть правильний плейлист для пробіжки

При бігу важливу роль відіграє музичний супровід. Створіть свій плейлист, у якому буде мотивуюча, швидка чи весела музика. В інтернеті є багато подібних добірок на будь-який музичний смак. 

Правило № 8: Використовуйте зручні спортивні навушники

Як слухати мотивуючу підбірку, якщо весь час випадають навушники? Правильно, ніяк. Тому, щоб не витрачати час і нерви на гарнітуру, що постійно випадає, краще вибрати спортивні навушники, які щільно тримаються в раковині вуха і не турбуватимуть вас під час бігу.

Правило № 9: Заохочуйте себе

приз

Обов'язково після пробіжки нагородіть себе чимось. Це може бути будь-що, починаючи від корисної смузі і закінчуючи гарячою ванною з горою піни. Створіть собі мотивацію добігти до кінця та отримати свій трофей.