Захворювання серця, високий кров’яний тиск, діабет та підвищений рівень холестерину зустрічаються набагато частіше, ніж ви вважаєте. За даними Центру контролю та профілактики захворювань проблеми із серцем є основною причиною смерті серед чоловіків та жінок. Навіть якщо обстеження не говорять про жодні проблеми, краще подбати про себе заздалегідь, щоб запобігти та зменшити шанси розвитку серцево-судинних захворювань та інших медичних проблем.
Читайте також: 5 речей, які ускладнюють шлях до здорового способу життя
Дієтолог Лорі Графф радить виключити з раціону цукор, фаст-фуд, рафіновані або оброблені продукти, які не містять поживних речовин. А ось додати до раціону варто таке:
Американська кардіологічна асоціація рекомендує з’їдати на день принаймні 4,5 чашки фруктів та овочів. Увімкніть фрукти та овочі у повсякденний раціон, і це допоможе знизити ризик серцево-судинних захворювань, а також інсультів.
Наприклад, ці фрукти та овочі багаті на антиоксиданти і корисні для серця:
На сніданок:
На обід чи вечерю:
Читайте також: 8 продуктів, які допоможуть уникнути зморшок
Цільнозернові продукти виготовляються з необробленого цільного зерна (висівків) та є відмінним джерелом харчових волокон, які допомагають підвищити рівень холестерину в крові та знизити ризик розвитку серцевих захворювань, інсульт, ожиріння та діабет другого типу. Але тільки в тому випадку, якщо вони регулярні у вашому раціоні.
Згідно з Американською кардіологічною асоціацією (AHA), харчові волокна можуть бути нерозчинними або розчинними, але однаково допомагають зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Розмір порції на день залежить від різних факторів: віку, ваги та стану здоров’я в цілому. AHA рекомендує стежити за тим, щоб, як мінімум, половина з усіх зернових, які ви їсте, була з цільного зерна.
Цілісне зерно:
Розчинні/нерозчинні волокна:
На сніданок:
На обід та вечерю:
Читайте також: Продукти, які можна їсти під час хвороби та яких варто уникати
Насичені жири можуть підвищити рівень холестерину в крові та посилити проблеми із серцем. Червоне м’ясо (яловичина, свинина та баранина) зазвичай містить більше холестерину та насичених жирів, ніж риба чи птиця. Жирні кислоти омега-3, що є у рибі, можуть допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань. Згідно з AHA, варто вживати близько 170 грамів риби, птиці або пісного м’яса на день і не менше двох порцій запеченої або смаженої риби на тиждень.
Що додати до раціону:
Читайте також: 20 порад, як отримати здорову та сяючу шкіру
При помірному вживанні горіхів, користь для серця буде незамінна. Додайте в якості перекусів у свій раціон волоські горіхи, фісташки, кешью, щоб насититися та отримати потрібну дозу клітковини, жирних кислот омега-3 та білка. Не забувайте і про насіння. Наприклад, чиа багаті на розчинну клітковину, а насіння кунжуту — лінолеву кислоту, жирну кислоту омега-6, яка може допомогти контролювати шкідливий холестерин.
“Трави наповнені поживними речовинами і є простим способом включати зелень у кожен прийом їжі”, – розповідає дієтолог Лорі Графф. Під час приготування їжі використовуйте не лише спеції, а й часник, розмарин, лаванду, глоду або женьшень.
Джерело фото: unsplash.com