Закрити
UA
Краса

Кажуть вчені: які помилки у харчуванні можуть коштувати життю

Поділись:

Шокуюча статистика від The Lancet: одна п’ята смертей у світі пов’язана з поганим харчуванням

posts-to-db-Фото 1

У дослідженні йдеться, що 11 мільйонів смертей у всьому світі у 2017 році мали пряме відношення до їжі. Насамперед забирали життя людей серцево-судинні захворювання, деякі види раку та діабет 2 типу. До речі, 1990 року смертність через проблеми з харчуванням була значно нижчою — 8 мільйонів людей. 

І зростаюча кількість смертей, пов’язаних з їжею, має багато факторів, у доповіді наголошується на важливості чотирьох рекомендацій щодо харчування, які занадто часто ігноруються. Ось найголовніші food-гріхи, які можуть коштувати вам життя: 

posts-to-db-Фото 2

1. Ви не їсте достатньо горіхів 

Якщо є недооцінена категорія продуктів, це горіхи і насіння. За результатами опитування, випробувані споживали лише 12% необхідної норми. То яка ж норма? Фахівці з харчування наполягають, що ви повинні їсти не менше 21 грами насіння та горіхів на день. 

Горіхи є чудовим джерелом білка, клітковини, корисних для серця жирів та вітамінів. Замість того, щоб їсти продукти зі шкідливими для здоров’я насиченими жирами, спробуйте замінити їх жменею горіхів або однією-двома столовими ложками горіхової пасти.

Читайте також: 10 ПРОДУКТІВ, ЩО ПОВИННІ БУТИ В РАЦІОНІ КОЖНОЇ ЖІНКИ

posts-to-db-Фото 3

2. Ви обмежуєте кількість молока

Згідно з дослідженнями, ми споживаємо лише 16% від кількості молока, що рекомендується лікарями. Добова сума знаходиться на рівні 435 міліграм (трохи більше двох склянок). 

В останні роки точаться суперечки про те, чи корисне молоко. Але все частіше експерти схиляються до думки, що воно має бути у вашому раціоні. Споживання незбираного молока та інших жирних молочних продуктів навіть пов’язують із зменшенням ризику ожиріння! Крім того, «молочка» допомагає краще засвоювати вітамін D. Та й чи варто нагадувати, що ця категорія продукту багата на кальцій, який відповідає за здоров’я кісток?

posts-to-db-Фото 4

3. Ви не споживаєте норму цільнозернових

Щось, а з цільнозерновими культурами у нас також серйозні проблеми. У середньому щоденне споживання цих продуктів становить 29 грамів, у той час як ми маємо отримувати 125 грамів на день.

Достатня кількість «цілісного зерна» в раціоні має багато плюсів: 

  • зниження ризику серцево-судинних захворювань

  • покращення травлення

  • врегулювання ваги

Радимо включити у своє повсякденне меню коричневий рис, ячмінь, вівсянку, хліб та макарони із цільної пшениці.

Читайте також: 5 ВУГЛЕВОДНИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ МОЖНА РЕГУЛЯРНО І ЯКИХ ВАРТО ВИБІГАТИ

posts-to-db-Фото 5

4. Ви – фанат «шкідливостей»

Споживання великої кількості солоної їжі, солодких напоїв та переробленого м’яса може призвести до плачевних результатів. Ми часто чуємо про жахливі побічні ефекти цих продуктів, але все ще продовжуємо їх купувати. 

Ви, наприклад, знаєте, що надмірне захоплення газованими напоями – це прямий шлях до збільшення ваги, діабету та карієсу? На жаль, дієтична содова – це теж не вихід зі становища. Її «викрили» у підвищенні ризику інсульту, серцевого нападу, деменції і, як дивно це не звучало, збільшення ваги. Велика кількість натрію може спровокувати стрибок кров’яного тиску, інсульт і серцевий напад, а перероблене м’ясо може збільшити ваші шанси захворіти на діабет, серцеві недуги і деякі види раку.

Сподіватимемося, що вас налякають цифри, наведені в цій статті, і наступного разу в магазині ваша рука потягнеться не до звичного «газування», а до пачки горішків. 

Джерело фото: unsplash.com