У величезній кількості новомодних дієт та сучасних тенденцій дуже легко загубитися. Інтуїтивне харчування наробило вже багато галасу і стало для когось панацеєю від усіх проблем.
Про інтуїтивне харчування у статті:
Проте, існує безліч міфів та оман щодо цієї системи харчування.
Щоб розібратися в тому, що таке інтуїтивне харчування і які його основні принципи, ми поговорили з дипломованим нутріціологом Софією Рожко.
Інтуїтивне харчування – це не дієта, а певний спосіб життя. Говорячи простими словами, людина спирається на свої відчуття і керується тим, що вона хоче з’їсти в даний момент,
– каже нутріціолог.
Здається, ніби ось воно, щастя! Їж що хочеш і коли хочеш, та ще й худий. Насправді це велика помилка. Не думайте, що якщо вам захотілося шоколадку, це потреба організму і її потрібно задовольнити. Це міф. “Хочу шоколадку” – каже ваш мозок, а не шлунок. Мозку просто хочеться «підживлення», а якщо ви ще й засмучені або в стресі, то він захоче не тільки шоколадку, а й тістечко, і піцу, і смажену картоплю.
Якщо нам гостро хочеться чогось шкідливого — це говорить про те, що в цей момент нас захльостують емоції, найчастіше негативні. Тому важливо їсти лише тоді, коли ви голодні, а не коли виникають емоційні хвилі.
Читайте також: ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ: ЯК СПРАВИТИСЯ З ЕМОЦІОНАЛЬНИМ ПЕРЕЇДАННЯМ
У моєму розумінні, інтуїтивне харчування – це антидієта. Його можна практикувати лише тим, що розуміє базові правила харчування, у кого добре відточені відчуття голоду та насичення, а також тим, хто не впадає у крайнощі. Можна сказати, що я частково слідую цій системі: якщо я чогось дуже хочу, я можу це з’їсти і не тримаю себе у вузді,
— каже Софія.
Насамперед вона підходить тим, хто вміє прислухатися до своїх відчуттів та вміє точно відрізняти емоційний голод від фізіологічного.
Також вона підходить і тим, хто психологічно втомився від дієт і давно бореться із проблемами з вагою. І ще тим, хто вже досяг певного результату та хоче його підтримувати.
Якщо вас цікавить ця система – почитайте також книги Світлани Бронникової, вона добре розповідає про всі нюанси такого типу харчування.
Читайте також: ПРОСТО ПІДПИШИСЯ: INSTAGRAM-АККАУНТИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПЕРЕЙТИ НА ЗДОРОВЕ ЖИВЛЕННЯ
плюс: відсутнє навантаження на нервову систему та емоційну напругу.
мінус: не кожен уміє відрізняти почуття голоду від простого бажання з’їсти щось шкідливе.
Які бувають продукти, співвідношення білків, жирів та вуглеводів, що дає енергію та в яких поєднаннях, а також про час, коли є ті чи інші продукти.
Ви знаєте, як цукор і алкоголь впливають на організм? На цю тему є безліч відео та статей, але краще зверніться до фахівця, який розповість вам все про це.
Я стикаюся з цією проблемою дуже часто в нашій школі правильного харчування theBODY school. Люди дуже тяжко відмовляються від алкоголю або мінімізують його кількість. А навчитися не заїдати стрес – це теж ще завдання. Важливо розуміти, що їжа або алкоголь не полегшать ваш стан, а лише призведуть до того, що на ранок ви прокинетеся ще більш “розбитими”,
— каже Софія Рожко.
Наша порада: перед тим як пробувати на собі будь-який тренд зі світу правильного харчування, спочатку проконсультуйтеся з лікарем.