Закрити
UA
Краса

Як почати займатися у спортзалі

Поділись:
Бодіпозитив продовжує підкорювати світ. На цій хвилі бажання купити річний абонемент у спортклуб зростає та міцніє. Як знайти відповідний заклад новачкові у фітнесі, знає Ольга Кіктенко.

як вибрати спортзал і як туди піти

По кишені

Отже, ви твердо вирішили змінити невиразну зарядку вранці та піші прогулянки у вихідні на регулярні тренування. Перший крок зроблено. Другий – вибір спортклубу. Більшість досвідчених спортсменів радять новачкам шукати заклад у 15-20 хвилинах ходьби від будинку (довга дорога втомлює та підсвідомо хочеться «прогуляти» тренування). Для цього достатньо зайти до Інтернету, подивитися, які клуби розташовані у вашому районі, та зв'язатися з ними по телефону.

Читайте також: СЕКРЕТ КРАСИ: 5 ГОРМОНІВ МОЛОДОСТІ

Насамперед, потрібно дізнатися вартість абонементу. Це може бути економ-варіант, бізнес-або преміум-. Не поспішайте та чесно оцініть свій рівень доходів. Безумовно, можна розщедритися на платинову карту наймоднішого закладу, але навіщо стрибати вище за свою голову і потім весь час відчувати дискомфорт? По телефону уточніть, чи входять у прайс групові класи (раптом душа захоче степ-аеробіки, танців чи йоги), чи є басейн, сауна, безкоштовні рушники та парковка, наскільки завантажений клуб у піковий годинник?

Як вибрати спортзал

З інспекцією

Проаналізувавши зібрану інформацію та обравши два-три клуби, вирушайте туди на розвідку. Бажано в той час, коли плануєте ходити постійно. Розслабтеся. Цей візит ні до чого вас не зобов'язує. У гідних клубах презентацію роблять із задоволенням. Не соромтеся розпитувати менеджера про будь-які дрібниці. Якщо все сподобається, можна взяти пробне заняття і потім підписати контракт. На що звертати особливу увагу?

  • атмосфера. Адже тут ви проводитимете півтори-три години 3-6 разів на тиждень. На рік близько 200-800 годин. Подивіться на співробітників. Чи привітні вони? Чи комфортно ви почуваєтеся серед відвідувачів?
  • Приміщення. Чисте, світле, добре провітрюється. Чим просторіший – тим нижчий ризик тілесного контакту з незнайомими людьми. Перевірте, чи є у вільному доступі кулер з водою? Загляньте в роздягальні та душові. Все має бути справним і охайним.
  • Тренажери. Поки ви особливо не знаєтеся на машинах і вони все вам «на одну особу», досить подивитися в якому стані оббивка і металеві частини. Загляньте у кардіозону. Якщо клуб великий, то вона має бути відповідною, а не два велосипеди та півтори бігові доріжки.

Сьогодні фітнес-клуби відвідують 10% українців, які мешкають у великих містах.

Як вибрати спортзал

До снаряду!

Сходила на тренування та вижила – не варіант. Заняття має бути захоплюючим та різноплановим. Це залежить не тільки від харизми та живої уяви тренера, а й від різноманітності тренажерів. Щоб під час аеробної частини програми не просто бігти доріжкою, а, скажімо, штовхати сани або кидати у стіну фітбол. Грифи, гирі, гантелі, м'ячі, диски, рукоходи, гімнастичні кільця, канати, петлі TRX, скакалки, кардіотренажери нового покоління (гребний, еліптичний, лижний)... Чим більше у залі сучасного робочого інвентарю – тим краще.

Читайте також: ЩО Є І ПИТИ НА СНІДАНОК, ЩОБ СХУДНЕТИ: ГОЛОВНІ ПРОДУКТИ

О, сенсей!

Починати роботу над тілом потрібно під керівництвом тренера, який навчить биомеханически правильно виконувати базові вправи. І не має значення, який вид спорту вас приваблює. Це фундамент, і він має закладатися професіоналом. Ціна подібної послуги висока, але й користь є очевидною.

Аніта Луценко

Як знайти грамотного спеціаліста, розповідає професійний тренер та ведуча телепроекту «Зважені та щасливі» Аніта Луценко:

1. Тіло та тренування безпосередньо пов'язані зі здоров'ям, тому я не рекомендую навіть заходити до тренажерної зали без тренера. Дуже легко травмуватись, і на цьому бажання займатися спортом відпаде. З інструктором у вас завжди буде правильна техніка вправ, і ефективність кожного з них примножиться. Тому наберіться сміливості та терпіння у пошуках справжнього фахівця.

Читайте також: ЇХ ВСЬОГО 6: СЕКРЕТИ І ПРИНЦИПИ ЖИВЛЕННЯ ЖИЗЕЛЬ БЮНДХЕН

2. Хороший спортсмен – не означає добрий тренер. Дізнайтеся, хто з тренерського складу має вищу спортивну освіту. Курси дають відмінні знання, але чотири роки вивчення анатомії, фізіології, педагогіки, масажу, біомеханіки та інших важливих дисциплін в університеті – все ж таки краще!

3. Поцікавтеся, хто регулярно підвищує свою кваліфікацію новими знаннями, чи ходить на курси? Інструктор тренажерного залу, який пройшов курс пілатесу, TRX, реабілітації – знахідка!

4. Отже, коло кандидатів у наставники звужується. Дізнайтеся, у кого з варіантів, що залишилися, клієнти мають реальні результати. Ви ж не хочете ходити рік на індивідуальні тренування, платити гроші і особливо не змінюватися?

5. Якщо тренер робить акцент тільки на вправи, а про харчування говорить побіжно - сміливо змінюйте його!

Загальні погляди

Персональний та crossfit-тренер клубу L-Fitness, чемпіонка European Masters Throwdown-2016 Олена Савченко вважає, що у хорошому фітнес-клубі завжди є своя філософія. «Відсутність ідеології у спортклубі схожа на відвідування ярмарку, де кожен тренер хвалить свій унікальний авторський метод, ніби не існує ані анатомії, ані фізики, ані фізіології, ані біомеханіки. Якщо відкинути статусні фактори (депутат якого рівня потіє на сусідній доріжці, наскільки білий туалетний папір, чи оброблена золотом карта клієнта), то для мене найважливіше ідеологія клубу – сукупність системно впорядкованих поглядів керівництва, менеджменту та тренерського складу на цілі та методи тренувань, а також на техніку виконання вправ. Великий мінус, якщо тренер Микола вчить присідати так, тренер Петро інакше, а тренер Маша взагалі не вчить, а лише веде рахунок повторень.  

Читайте також: ТОП-6 МІФІВ ПРО МЕТАБОЛІЗМ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ НАМ СХУДНІ

Не може один інструктор радити хулахуп для розбивання целюліту та коньяку з лимоном перед сном, а другий – цитувати підручник біології та розповідати про закон збереження енергії. Добре, якщо тренери мають сертифікати Worldclass, Fitnesservice чи Crossfit. Це означає, що вони знають, як функціонує тіло загалом, а чи не окремими м'язовими пучками».

Оптимальний час силового тренування 45-60 хвилин (без розминки).

Як вибрати тренажерний зал

Фітнес-мода

Хтось скаже, що спалювати калорії можна в розтягнутих треніках і майці, що вигоріла. Але ми в редакції зійшлися на тому, що стильний спортивний одяг – чудовий мотиватор. Наприклад, лінійки Стелла Маккартні для аdidas або Йоджі Ямамото настільки красиві, що заженуть у спортзал найнесправніших ледарів. Універсальний спорт-комплект - це бра-топ, що підтримує груди і дозволяє шкірі дихати (поверх нього на початку тренування можна накинути майку або футболку для розігріву м'язів), легінси та легкі кросівки. Більше того, класну форму легко вписати в модний стріт-стайл-образ.

В рамках пристойності

Можна бути інтелігентом до мозку кісток, але не мати уявлення про існування етикету спортзалу. Перше правило гарного тону – протирати тренажер та лаву після себе рушником. Друге – після закінчення вправ класти на місце інвентар та розбирати снаряди. Третє – не захоплюватися балаканею по телефону (або із сусіднім відвідувачем), сидячи на тренажері. І, звичайно, не забувати приймати душ перед тренуванням, якщо ви приїхали з роботи, а не виливати на себе півфлакону нішевих парфумів. Тут шлейфові аромати мають зворотний ефект - відштовхуючий.

Фото: GettyImages

інтернет позика