Закрити
UA
Краса

Як вибрати страву у закладі, якщо ви на правильному харчуванні

Поділись:

Говорити про те, що у сучасному ритмі життя залишається мало часу на приготування – вже не потрібно, бо це очевидно. У нас завжди “лише 30 хвилин” на обід, яким ми задовольняємося в першому закладі, що трапився. І ми настільки голодні і настільки поспішаємо, що мало звертаємо увагу на вміст тарілки. 

як харчуватися правильно та смачно

Якщо подивитися на ресторанний бум, коли щомісяця відкривається все більше кафе та ресторанів (з таким інстаграмним інтер’єром та не менш інстаграмними стравами), то перевага у бік “поїсти не вдома” забезпечена. Мало того, якщо у вас є традиція, наприклад, снідати щосуботнього ранку в новому місці, то всі аргументи на користь домашньої їжі вже не діють.

Що ж робити тим, хто слідкує за своїм харчуванням? Якщо ви намагаєтеся пити норму води в день і не вживати вуглеводи на ніч, то ви напевно поведетесь на healthy-місця. Але ресторанна індустрія побудована на тому, щоб доставити людині “food-задоволення” і змусити повернутися в це місце знову, а позначки “vegan” або “gluten free” – це маркетинговий хід чистої води.

Читайте також: Як їй це вдається? РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ І ТРЕНУВАННЯ КОРТНІ КОРДАШ’ЯН

нутріціолог софія ріжко

Про те, як важливо дивитися та питати склад страв, що краще їсти чи не їсти у закладах, редакції розповіла дипломований нутріціолог та засновниця школи правильного харчування theBODY school Софія Рожко.

Якщо назвати мої топ-3 улюблені заклади, то це – Zelyonka, MIRA café та Італійська редакція. У Zelyonka люблю млинці із сиром, які можна з’їсти на сніданок чи обід. MIRA café люблю за булгур із креветками, який можна тільки на обід. Ну а в Італійській редакції – темний салат з кіноа, який також добре підійде як на сніданок, так і на обід,

– ділиться нутріціолог.

У нас є для вас список страв, з якими потрібно бути обережними, а то й зовсім їх не замовляти або готувати вдома за правильним рецептом.

як харчуватися правильно поза домом

ТОП-5 «анти-страв» на думку Софії Рожко:

1. Крем-супи

Часто, коли готують крем-суп, до нього додають плавлений сир або вершки. Ви точно не дізнаєтесь, які продукти використовує ресторан при приготуванні, але є ймовірність, що це не дуже корисні інгредієнти. Плавлений сир і вершки – це «криниця» жиру, тому цю страву краще готувати вдома і контролювати кожен компонент. 

2. Шпинатне пюре

Дуже дивно, правда? Ми звикли, що шпинат – це корисно. Однак, у закладах до нього часто додають картоплю і ті ж вершки, що повністю “вбиває” всі корисні властивості.

Читайте також: 7 ОВОЧІВ, ЯКІ МОЖУТЬ ЗАМЕНІТИ СУПЕРФУДИ

3. Фруктові чаї та лимонади

Тут просто: в будь-який лимонад обов’язково додадуть сироп, а фруктовий чай (за рахунок кількості в ньому фруктів, а також, що дуже ймовірно, сиропу) перетворюється з напою на повноцінне, не найкорисніше перекушування.

4. Бульйони

Хто знає, на якому м’ясі вариться бульйон? І навіть якщо він зварений на курці, то високий шанс на те, що не на м’ясі, а на кістках, тому ця страва принесе вашому організму мало користі. Краще вибирати овочі, які точно не зварені на м’ясі, але цей момент вже потрібно уточнювати в офіціанта.

5. Соуси

Також нутріціолог радить бути обережними з усіма стравами, що подаються із соусом, особливо з сирним! Найчастіше в ньому міститься багато прихованих калорій, яких ми не бачимо. Поливаючи соусом м’ясо, ми, за фактом, подвоюємо його калорійність. Або салат, заправлений невідомим соусом, може містити вдвічі більше калорій, ніж ви думаєте. Завжди просіть офіціанта принести соус окремо: так ви зможете проконтролювати його кількість у блюді.

Окремо нутріціолог виділяє групу страв, в яких так само, як і в соусах, може бути велика кількість прихованих калорій:

  • авокадо-тост із соусом (з причини, написаної вище);
  • сирники (смажаться в маслі та швидше за все з борошна 1-го сорту);
  • м’ясо або риба на грилі (також смажиться у великій кількості олії).

Читайте також: ПРОДУКТИ З НИЗЬКОЮ КАЛОРІЙНІСТЬЮ, ЩО МОЖНА Є У БУДЬ-ЯКИХ КІЛЬКОСТЯХ

низькокалорійні страви у кафе

Для того, щоб переконатися, що ви з’їсте корисну їжу і при цьому не порушите свій режим харчування, нутріціолог радить ставити офіціанту таку низку запитань:

1) Чим заправляють салат?

В даному випадку хорошим варіантом буде оливкова олія. Але краще просити принести його окремо, щоб ви заправили салат.

2) На основі чого зроблено соус?

Якщо у складі є вершки, картопля, оцет – краще відмовтеся від соусу зовсім.

3) Смажать чи запікають?

Якщо страва смажиться, то велика ймовірність, у великій кількості масла. Попросіть запекти замість смаження. Гарний ресторан вам цього не відмовить.

Сподіваємось, ці поради допоможуть вам відвідувати ресторани без страху порушити свій режим харчування!