UA
RU

Особистий досвід: як біг може змінити життя

Сьогодні біг став панацеєю від усіх бід: він "лікує" стрес, підвищує самооцінку (яка я молодець, що замість години сну йду у парк!) і допомагає підтримувати здоров'я. Сьогодні ми вирішили поспілкуватися з "біговим адептом" - Іриною, і розпитати її, чому біг - це круто! 

Особистий досвід: як біг може змінити життя-Фото 1

«Чи багато щоденних речей ми робимо із задоволенням і для задоволення? Хто і що нас мотивує робити певні речі?», — ставить риторичне питання Іра.

Сьогодні темою нашої розмови стає біг. Ірина розповідає про своє ставлення та любов до бігу і про те, як їй вдається отримувати задоволення від цього процесу. І тут ви не знайдете відповідей на питання про те, як правильно дихати, чи які кросівки купити, адже цю інформацію легко можна знайти на YouTube чи запитати у тренера.

«Історія бере свій початок ще зі шкільних років та триває досі. Це захоплення точно є найдовшим у моєму житті.

Особистий досвід: як біг може змінити життя-Фото 2

Біг — це дійсно та річ, від якої я отримую неймовірне задоволення; це процес, який робить мене сильніше, витриваліше; це те, що допомагає мені скинути стрес; це спорт, який допомагає мені бути в формі.

Мої перші пробіжки були в «неправильних» кросівках та одязі. Чесно кажучи, це було важко назвати пробіжкою. Пам‘ятаю, бігла 100 метрів, йшла 500. Перші спроби тривали недовго, та через роки два я повернулась до цього питання, і тут почалось найцікавіше…

Читайте також: ВЕТЕР В СПИНУ: 9 ПРАВИЛ ДЛЯ ТЕХ, КТО ХОЧЕТ ЗАНИМАТЬСЯ БЕГОМ

Особистий досвід: як біг може змінити життя-Фото 3

Почала бігати часто, переважно з друзями. На початку кожної важкої дороги потрібна підтримка, тому хороша ідея — почати бігати з кимось. Якщо ж немає з ким, то знайдіть того, хто буде вас підтримувати морально, з ким ви будете ділитись досягненнями та хто буде вас консультувати. У вашому оточенні точно є хоча б одна людина, яка бігає. І навіть якщо ви не дуже хороші приятелі, не соромтеся написати — людині буде приємно, що ви звернулись до неї за порадою, і вона із задоволенням дасть вам свої рекомендації та поділиться власним досвідом. Також, у соціальних мережах можна підписатись на тематичні групи, в яких люди діляться результатами та досвідом.

При досягненні певних результатів, я зрозуміла, що хочу бігати сама. А ще я зрозуміла, що мені потрібні хороші бігові кросівки. Пішла в магазин, купила досі найкращу (особисто для мене) модель кросівок. Перевзувшись в них, я зрозуміла, наскільки важливими є одяг та взуття. Якщо чесно, з цього я і пропоную почати (повернувшись назад у часі, я саме так і зробила б).

Особистий досвід: як біг може змінити життя-Фото 4

Хороше бігове взуття зменшить навантаження на суглоби, а спеціальний одяг сприятиме кращим результатам: у ньому зручно, він зменшить ризик виникнення травматизму.

Після кросівок я захворіла на новий спортивний одяг: купляла спеціальні шорти, футболки, вітрівки, шкарпетки. Яскраві кольори одягу підіймають настрій. Почала бігати чи не щодня, результати покращились — це мене стимулювало іще більше!

Читайте також: ЖИТЬ В ДВИЖЕНИИ: ГЛАВНЫЕ ПРЕИМУЩЕСТВА БЕГА ДЛЯ ЗДОРОВЬЯ

Особистий досвід: як біг може змінити життя-Фото 5

Пам‘ятаю свій перший «Еверест» — найкрутіший спуск в парку. Цей спуск не для людей зі слабкими легенями. Піднятись на нього, просто прогулюючись, раніше для мене було нереально. Потрібно було зробити мінімум одну зупинку. Я вже мовчу про те, щоб вибігти на нього… Вирішила поставити собі ціль — підкорити спуск, почала працювати над подоланням цієї вершини під час кожної пробіжки.

І коли, нарешті, я досягла мети, зрозуміла, що заради таких моментів ми живемо. Заради задоволення пишатись собою ми працюємо над собою, щодня робимо маленькі кроки задля досягнення великої мети.

Так важливо на цьому шляху не зупинятись! Не зупинятись, коли немає сил, коли оточення говорить, що в тебе не вийде, і на роботі дістали, не зупинятись ніколи!

Особистий досвід: як біг може змінити життя-Фото 6

Як казав Арістотель: «Життя — це рух».

Біг навчив мене набагато більше, ніж можна подумати на перший погляд: він навчив мене дисципліни, ставити мету, цілеспрямовано йти до неї, працювати для неї та отримувати задоволення від її досягнення… а після ставити нову мету та наполегливо працювати.

І це не тільки про спорт, це стосується всього: роботи, стосунків, саморозвитку.

Photo: Nikolay Piekhotnyi

Статьи по теме