Бокс – чудова альтернатива для всіх, кому набридли однакові тренування в спортзалі.
Заняття у тренажерному залі, стретчинг чи йога – відмінні види навантажень. У кожного з них є свої плюси та мінуси і, звичайно, віддані фанати. Крім тих, що вже стали практично класичними, є не такі популярні види спорту, про які варто знати більше. Бокс багато хто сприймає виключно як навантаження для чоловіків, що передбачає бій у рингу та численні травми. Але ця думка помилкова, боксом може займатися будь-хто, незалежно від статі чи фізичної форми. Як доказ наведемо низку переваг для здоров’я, які ви помітите після регулярних тренувань боксом.
Читайте також: Plus-size спортсменки, з яких варто брати приклад
Бокс поєднує у собі два види навантажень: аеробні та анаеробні. Перші підвищують навантаження на серцево-судинну систему. В результаті приплив крові до м’язів та легень збільшується, а організм виділяє ендорфіни. Саме тому подібний вид аеробних тренувань допоможе не лише скинути вагу, а й знизить ризик серцево-судинних та багатьох хронічних захворювань.
Заняття боксом передбачають не лише бої, а й стрибки на скакалці, кругові тренування та біг, що є чудовим «прокачуванням» серцево-судинної системи. Якщо ви новачок не лише в боксі, а й у спорті загалом, не починайте з інтенсивних занять, проконсультуйтеся з тренером та підберіть собі комфортний режим.
З віком суглоби стають слабшими, що збільшує ризик переломів та хворобливих відчуттів не лише під час навантажень, а й у повсякденному житті. Вирішувати цю проблему варто ще до появи за допомогою фізичних навантажень. У боксі для виконання основних вправ вам доведеться тренувати ноги та руки, що допоможе зміцнити суглоби. Спорт — інвестиція у своє здоров’я, а результат за належної завзятості буде не короткостроковим, а на довгі роки.
Читайте також: 5 причин, чому заняття спортом роблять нас щасливими
Ще одна перевага від занять боксом – покращення координації. Під час тренувань вам доведеться не лише навчитися швидко пересуватися, а й встигати стежити за ударами та грушею. Але не варто боятися травм і через це уникати занять боксом, їх можна отримати навіть на класі з йоги. Виводити на ринг проти опонента вас ніхто одразу не буде. Спершу доведеться боротися зі снарядами, координувати свої рухи, стрибати на скакалці і не лише.
Заняття в залі не дають результату навіть коли викладаєтесь на повну і старанно проробляєте всі м’язи? Спробуйте заняття боксом! Ви отримаєте рівномірне навантаження всього тіла – рук, ніг, спини, преса і навіть сідниць. Завдяки стрибкам, присіданням, ударам ногами та руками вже за короткий час інтенсивних тренувань результат буде помітний. Зміцнити м’язи та отримати рельєфне тіло можна навіть без додаткових ваг.
Читайте також: Від йоги до боксу: які види спорту обирають знаменитості
Заняття боксом у середньому допомагають спалити від 400 до 700 калорій за годину! Звичайно, все залежить від інтенсивності та виду навантажень, але комбінація кардіо та силових тренувань у будь-якому випадку призведе до втрати ваги та помітного поліпшення конституції тіла. Крім цього, інтенсивні фізичні вправи на зразок боксу допомагають розігнати метаболізм.
Як ми згадували раніше, бокс допоможе зміцнити м’язи та «прокачати» серцево-судинну систему, а як наслідок збільшується загальна витривалість організму. Оскільки ви звикаєте до такого виду навантажень, вам простіше переносити інші види навантажень, а серцю та легким простіше перекачувати кров та кисень у м’язи. Це означає, що вони можуть приймати на себе довше і не втомлюватися. Поліпшиться навіть дихання та долати довгі відстані пішки стане простіше.
Читайте також: Як правильно вибрати спортивний бюстгальтер
Доведено, що будь-які аеробні навантаження, до яких належить і бокс, покращують настрій, сон та підвищують самооцінку. Найкраще, що може вам забезпечити бокс, не враховуючи хорошу фізичну форму. зниження стресу. Гнів та всі негативні емоції можна виплеснути на рингу або під час ударів по груші. Мозок виділяє серотонін, коли ви займаєтеся спортом, а він викликає почуття щастя. При навантаженнях мозок також виділяє ендоканабіноїди – речовини, які діють практично як активні компоненти в марихуані. Вони допомагають розслабитися та зменшують біль. Тому при найменшому занепаді сил і смутку, що накочує, збирайтеся в зал або на пробіжку.
Не обов’язково ставати професійним боксером, якщо вирішите активно займатись цим спортом. Спаринги та інші аспекти тренувань допоможуть швидко прийти у форму та підтримувати її, а після робочого дня можна буде відірватися на рингу та виплеснути усі погані емоції.
Джерело фото: unsplash.com