Закрити
UA
Краса

Стрес, від якого повніють і стрес, від якого втрачають апетит. В чому різниця?

Поділись:

Іноді ми відчуваємо тривожність, і нам хочеться підняти собі настрій філіжанкою капучино з десертом, побалувати себе, підбадьорити. А буває, забуваємо, що не вечеряли і не обідали від великої кількості думок у голові і суєти.
posts-to-db-Фото 1

Що викликає такі різні реакції на стрес?

Виявляється, стрес буває різним.

Гострий стрес – цей вид стресу, пов’язаний із різкою подією, потрясінням. Сигнал голоду не надходить у мозок, доки не вирішиться первісна проблема: врятувати життя, пережити гострий біль. Це короткочасний стрес, на боротьбу з яким організм кидає всі сили та ресурси. А їжа стає другорядним завданням, тому ми не відчуваємо голод і, можливо, забуваємо про їжу на якийсь час.

Фоновий – Помірний стрес, саме він викликає в нас бажання «заїсти» цей стан, підправити настрій тим, що викликає почуття безпеки, наприклад, смачною їжею.

А наш мозок, вловивши цей зв’язок одного разу, звертається до нього знову і знову, за найменшого впливу стресу.

Читайте також: НЕРВНИЙ ЗРИВ: ЯК ЙОГО ВІДРАЗУ РІЗНАТИ І ПОПЕРЕДИТИ

Фоновий стрес може перерости в хронічний, наприклад, у вас є тривоги, переживання, з якими ви стикаєтеся регулярно або постійно. У зв’язку із цим формується почуття незахищеності. Відчуваючи це, людина може переїдати на постійній основі і не усвідомлювати цього.

Щоб позбавитися нервового переїдання, потрібно насамперед знайти джерело стресу. Це можуть бути:

  • негаразди з токсичними колегами;
  • невирішені фінансові питання, такі як кредит чи борг;
  • відсутність самореалізації, якщо це гнітить.

Читайте також: ЧИ ПОТРІБНО БОРОТИСЯ З емоційною їжею?

posts-to-db-Фото 2

Кожен із видів стресу викликає стрибок кортизолу (гормону стресу)

Навіть тоді, коли ми переживаємо не реальні події, а прокручуємо болючі та неприємні ситуації в голові, рівень кортизолу зростає. А високий рівень кортизолу піднімає рівень глюкози у крові.

Це тому, що для боротьби зі стресом нам потрібна енергія. Але так як у сучасному світі не так часто доводиться втікати від хижака, ми переносимо наш стрес сидячи, і часто з шоколадним батончиком або келихом вина. Як наслідок – витрата калорій дорівнює нулю, енергія не витрачається за призначенням і їжа засвоюється в жирові відкладення. Тільки від хронічного стресу можна помітити на терезах плюс три-чотири кілограми за місяць.

Для боротьби з будь-яким із видів стресу вам потрібно знайти ваші «звички спокою»:

1. Медитація

Тайське дослідження, під час якого всі учасники медитували щодня протягом 6 тижнів, довело зменшення рівня кортизолу. У середньому рівень кортизолу зменшився на 20%, у той час, як у тих, хто не медитував, продовжував зростати.

Варто спробувати, навіть якщо ідея видається дивною. Багато хто ставиться до медитації скептично, але лише тому, що ніколи не намагався це робити.

Читайте також: ОАЗИС СПОКОЇ: 5 ДОДАТКІВ ДЛЯ МЕДИТАЦІЇ

2. Улюблена музика

Створіть окремий плейлист зі спокійною музикою: джазом, блюзом чи класикою. Прослуховуйте його ввечері в тихому місці або перед сном, концентруйтеся на відчуттях у тілі, помічаючи, як йде вага і затиснення.

3. Вечір з другом

Близькі люди – найкращі ліки від усіх негараздів. Проведіть час весело: влаштуйте прогулянку в новому місці, загубіться в вуличках свого міста, жартуйте та байдикуйте. І не згадуйте про проблеми.

4. Насолода

Ми переживаємо стрес не лише морально, а й фізично. Дайте вашому тілу розвантаження, але тільки те, яке вам на задоволення. Полюбляєте танцювати? Танцюйте! Пробіжка, плавання, масаж – виберете тільки те, чого дійсно хочеться.

Захистити себе від стресів неможливо, але змінити ставлення до них цілком реально. Після наших порад при нервових ситуаціях має прийти глибоке розслаблення та відновлення тіла та душі.