Закрити
UA
Краса

У чому користь та шкода пророщених зерен?

Поділись:

Пророщені зерна можна зустріти абсолютно скрізь, тому ми вирішили розібратися, чому вони стали такими популярними і що в собі приховують.
пророщені зерна

З того моменту, як правильне харчування та здоровий спосіб життя став головною ключовою для більшості людей, всі відразу згадали про пророщені зерна. Зараз їх додають до абсолютно різних страв або використовують як самостійний продукт. Отже, в чому, власне, користі та шкоди «молодих» рослин.

Що корисного?

Проросле зерно – справжнє джерело корисних вітамінів і мінералів. Коли із зерна утворюється повноцінний рослинний організм, він перебуває на етапі максимальної енергетичної активності. Що це означає? Справа в тому, що в цей період молода рослина не схильна до жодних обробок, які знижують його вітамінні властивості. 

Читайте також: 3 ПРИЧИНИ ЗАУВАЖЕННЯ МЕТАБОЛІЗМУ

Проросле насіння здатне активізувати обмінні процеси, підтримувати баланс вітамінів та мінеральних компонентів, підвищувати природний імунітет, виводити шлаки та небезпечні токсини.

Наукові дослідження показують, що паростки, які з’явилися на 3-4 день після проростання, набагато корисніші, ніж на 5 день. У деяких зернових культур спостерігається цікава тенденція: у пророслих зернах у 40 разів більше ферментованих речовин, ніж у «дорослому» рослині.

При додаванні до щоденного раціону проростків людський організм отримує поживну їжу з цінними ферментами, що сприяють правильному розщепленню протеїнів, жирів та всіх видів вуглеводів.

Якщо ввести в свій раціон пророщені зерна, ви отримуєте:

  • зміцнення імунітету;
  • нормалізацію кислотно-лужного балансу;
  • рятування від авітамінозу:
  • очищення організму від шлаків.

пророщені зерна

Що шкідливого?

Хоч і складається враження, що пророщені зерна — панацея від будь-яких хвороб та джерело здоров’я, вони також можуть зашкодити нашому здоров’ю. Наприклад, ці зерна не можна вживати людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом та нирками.

Також не варто забувати, що в деяких пророщених зернах, наприклад, пшениці, міститься глютен, який суворо протипоказаний людям, які страждають на целіакію. 

Читайте також: МАЙОНЕЗ, СОСИСКИ, СОЛОДОСТІ: ВСЕ ПРО ШКОДУ СИНТЕТИЧНИХ ПРОДУКТІВ

Але якщо людина абсолютно здорова і немає жодних протипоказань, варто пам’ятати, що пророщене насіння не може довго зберігатися навіть у прохолодному місці. Період високої активності зерен триває близько 4 днів. Приблизно через 4-5 діб проросток стає непридатним для споживання: він віддав весь енергетичний потенціал і корисні елементи на дозрівання нового паростка.

пророщені зерна

Що можна пророщувати вдома?

Існує великий список насіння, яке добре росте в домашніх умовах і містить безліч корисних компонентів. Ми підготували список, який може вам стати в нагоді:

  • овес, гречка, амарант, жито, кіноа, пшениця;
  • нут, соєві боби, сочевиця;
  • розторопша, лляне насіння, соняшник, фундук, кабачок, гарбуз, кунжут.

Як правильно проростити насіння будинку?

Ось основні правила, як проростити зерна вдома та отримати від них максимум користі для здоров’я.

1. Обполоснути насіння холодною водою.

2. Покласти їх у скляний або пластиковий посуд і залити водою на 2-3 пальці.

3. Коли ви помітите, що насіння розбухло, промийте його холодною водою і знову помістіть у той же посуд.

4. Накрийте посуд мокрою марлею і прикрийте кришкою, але так, щоб туди могло потрапляти повітря. Таким чином, ви створюєте міні-теплицю.

5. Бажано насіння обполіскувати щодня.

6. Слідкуйте за тим, щоб зерна знаходились у теплі та з доступом до сонячного світла.

7. За 3-4 дні можете збирати врожай.