UA
RU

Як покращити сон: поради лікарів

Редагувати переклад

Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради, як покращити сон, і водночас зберегти фізичне і психічне здоров’я. 

Як покращити сон: поради лікарів-Фото 1

Здоровий сон має тривати 7,5-10 годин поспіль, а засинання при цьому відбувається швидко й непомітно. В ідеалі людина щодня має лягати і вставати приблизно о тій самій порі, а вранці почуватися бадьоро. Щоб бути стійкішими до стресових ситуацій, треба мати здоровий сон. Через нічні повітряні тривоги чимало людей сплять погано. Тож лікарі радять дбати про гігієну сну: дотримуватися режиму, спати на зручному ліжку, у теміні та у прохолоді (коли холодно — під теплою ковдрою).

Як покращити сон

  • Для гарного сну потрібна тиша. Приберіть шумове забруднення — відключить сповіщення на телефоні, зачиніть вікно, спіть у берушах. 
  • Не користуйтеся гаджетами перед сном. Вони крадуть час: замість того, щоб читати новини, ви можете поспати додаткову годину. Також гаджети стимулюють мозок, після чого заснути буде важче. 
  • Якщо ви раптом прокинулися серед ночі, залишайтеся в темряві. Це допоможе мозку знову заснути.
  • Проаналізуйте свій розпорядок дня — запишіть, що і як довго ви робили. Якщо у розкладі є необов’язкові заняття, які крадуть час, їх можна скоротити на користь сну
  • Якщо проблеми зі сном мають тривалий характер, зверніться до сімейного лікаря. Порушення сну можуть мати органічну причину. Лікар її побачить і призначить заходи або помічні ліки.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: S L / Unsplash

Читайте також: ЯК НЕ ЗАСНУТИ ЗА КЕРМОМ: ПОРАДИ ВОДІЯМ ВІД ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ

Статьи по теме