UA
RU

Update: Марина Абрамович знов покаже свій перформанс «Артист присутній», щоб підтримати Україну

Редагувати переклад
Одна з найвідоміших сучасних художниць Марина Абрамович оголосила, що відворить одинз своїх найвідоміших перормансів, щоб підтримати постраждалих від війни росії проти України. 

Марина Абрамович

Впродовж майже трьох місяців у 2010 році Марина Абрамович майже кожного дня по вісім годин мовчки сиділа напроти нью-йоркського Музею сучасного мистецтва, який нарахував понад 1500 відвідувачів. Перформанс отримав назву The Artist Is Present й надихнув на створення  документального фільму й став найвідомішою роботою художниці. Саме його вона планує відтворити у Sean Kelly Gallery.

Sean Kelly Gallery об’єдналась із аукціонною платформою Artsy, й запропонують учасникам торгів сісти напроти Абрамович на оглядовій виставці її робіт у Нью-Йорке 16 квітня. Буде запропоноано всього лише два лоти — дві зустрічі: для однієї лидини, та для двох чоловік. Марко Анеллі зробить фото учасників, саме він сфотографував майже кождого учасника The Artist Is Present у 2010 році. Кошти, які буде отримано від перформансу буде перераховано компанії Direct Relief, яка співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України, для надання медицинської допомоги людям, що постраждали від війни.

Для Абрамович конфлікт з Україною має особистий характер. Вона уродженка Сербії, та її зв’язок із Східною Європою завжди мав великий вплив на її творчість. Минулого року вона виступила авторкою «Кришталевої стіни плачу» в Меморіальному центрі Холокосту «Бабій Яр» в Києві.

Інформація: W Magazine

Фото: artsy