Тата Кучер з’ясувала, що відбувається у голові чоловіка під час закоханості.
У мене є друг, він високий кароокий брюнет, розумний, іронічний і ходить на роботу в топове рекламне агентство. Щомісяця в Інстаграмі з’являється фото з новою коханою, і я вже залишила надію запам’ятати імена всіх його пасій. Він залишає за собою шлейф із розбитих сердець і щоразу щиро дивується, чому його вважають донжуаном.
Тут спадає на думку тільки стара, як світ, думка, що чоловіки полігамні за своєю природою, і глибокі романтичні почуття з ними трапляються набагато рідше, ніж з жінками. На цій відмінності побудована практично вся масова культура – Керрі Бредшоу з кожним сезоном стає все впевненішою в тому, що Містер Біг – її доля, а він не поспішає з цим погоджуватися. Бріджіт Джонс страждає від невірності коханого, нехай навіть грає Х’ю Грант.
Читайте також: Правила доброї дружини: як утримати чоловіка?
Поряд з міфом про абсолютну чоловічу полігамність народжуються й інші радикальні точки зору – наприклад, про те, що багато чоловіків ніколи не закохуються, а якщо їх і наздоганяє це почуття, то зовсім в іншому вигляді, ніж у жінок. Тут на захист чоловіків виступає не масова культура, і не профспілка донжуанів, а наука – сфера точна і не терпить домислів.
Незважаючи на стереотипи, що міцно зміцнилися у свідомості багатьох поколінь, вчені стверджують, що з наукового погляду закоханість протікає за однаковим сценарієм у представників обох статей.
Чоловіки та жінки не так відрізняються одна від одної, як про це розповідають з екранів телевізорів фахівці у галузі міжособистісних стосунків. Незважаючи на те, що одні живуть на Марсі, інші – на Венері, головну партію тут виконує практично ідентичний набір гормонів у чоловічому та жіночому організмі.
Американський антрополог Хелен Фішер, внаслідок багаторічних досліджень романтичних відносин, дійшла висновку, що ніщо так не зрівнює чоловіків і жінок, як нейрофізіологічні та хімічні процеси, що відбуваються у їхньому мозку під час закоханості. З’ясувалося, що з появі романтичних почуттів і в чоловічому, і в жіночому мозку активуються кілька зон, які відповідають за прихильність, бажання, потяг та залежність. До речі, виявилося, що саме ці ділянки мозку реагують на наркотичне сп’яніння від кокаїну.
Читайте також: Гід із сексу для сучасних дівчат
Гормони окситоцин, дофамін, серотонін і тестостерон – справжні господарі становища, саме вони вирішують, коли і в кого нам закохатися, і скільки часу ми проведемо у любовній лихоманці. Їм абсолютно байдуже, чоловік ви чи жінка — вони зайняті своїми хімічними реакціями, які ми потім називаємо «метеликами в животі».
Так що не такі вже й далекі один від одного, коли справа доходить романтичних уподобань та прояву кохання.
Перед природою безсилі всі стереотипи та уявлення, нав’язані суспільством та мораллю. Рано чи пізно настане той день, коли і мій друг-рекламщик впаде жертвою окцитоцину та серотоніну, і тоді мені таки доведеться запам’ятати ім’я його коханої.