Закрити
UA
Глобальна коаліція українських студій
Мода

Україна запустила новий проєкт культурної дипломатії

Поділись:

Україна запустила новий проєкт культурної дипломатії – Глобальну коаліцію українських студій. Він розвиватиме та створюватиме у світі нові осередки вивчення України та її невід’ємної частини – Криму.

Україна запустила новий міжнародний проєкт – Глобальну коаліцію українських студій. Про це під час Міжнародного форуму культурної дипломатії розповіла перша леді України Олена Зеленська: 

“Проєкт реалізується силами Українського інституту, Кримської платформи, Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ України за моєї підтримки. З його допомогою розвиваємо та створюємо у світі нові осередки вивчення України та її невід’ємної частини – Криму”.

Перша леді зазначила, що зараз украй важливо не просто говорити про українське, а й відмежовувати своє від російського:

“Кожне прізвище мусимо буквально відчищати від імперського нашарування. Доводити, що це не “радянські” письменники чи художники, а саме українські”. 

Олена Зеленська навела приклад. Культовий берлінський кінотеатр “Арсенал” названий так на честь однойменного фільму українського класика Олександра Довженка. Саме це і є завданням нинішньої культурної дипломатії України:

“Треба, щоб будь-хто, проходячи повз кінотеатр, автоматично відзначав: “Це той самий талановитий український режисер”. І фактично так має бути з усіма нашими митцями, чиї здобутки розкидані по світу чи присвоєні росією”.

Нагадаємо, що Метрополітен-музей визнав Іллю Рєпіна, Івана Айвазовського, Архипа Куїнджі і Казимира Малевича українськими художниками. Поруч із іменами видатних українців зараз стоїть підпис Ukrainian. Також Казимира Малевича визнав українським художником Міський музей Амстердаму (Stedelijk Museum). Раніше спеціалісти музею вважали Малевича російським митцем.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: ДЕКОЛОНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА: ВИСТАВКИ В УКРАЇНСЬКОМУ МУЗЕЇ У НЬЮ-ЙОРКУ