UA
RU

Міський музей Амстердаму визнав Казимира Малевича українським художником 

Редагувати переклад

Міський музей Амстердаму (Stedelijk Museum) визнав Казимира Малевича українським художником. Раніше Малевича спеціалісти музею вважали російським митцем. 

Stedelijk Museum Казимир Малевич український художник

В грудні 2022 року в музеї проводили вечір, присвячений творчості Казимира Малевича. Його твори займають одне з найважливіших місць у музейній колекції. Тоді організатори так описували подію:

«Малевич — один із піонерів абстрактного мистецтва. Ми вшановуємо його творчість та розмірковуємо над новими ідеями, сформованими соціальним розвитком. Бо хоч Малевич і народився у Києві у польській родині, його завжди позначали, як російського художника. Цей погляд потребує коригування, особливо у світлі поточних подій у цьому регіоні».

Stedelijk Museum Казимир Малевич український художник

На вечорі гостям пропонували обговорити, наскільки «російським» був авангард того часу, яку роль відігравала російська культурна політика протягом останніх трьох десятиліть і як це сприймали на Заході. 

Stedelijk Museum Казимир Малевич український художник

Мабуть обговорення подіяло. Stedelijk Museum зрештою визнав Казимира Малевича українським художником. На сайті про митця пишуть, що він народився в Україні. Правда, й додають, що помер у росії. Представники музею коментують новину так: 

 

«Ми зараз спілкуємося таким чином: народився в Україні, батьки польського походження. Ця інформація вже змінена в текстах на стінах і на сторінках веб-сайтів та буде включена в майбутні повідомлення».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Stedelijk Museum

Читайте також: РЄПІН, АЙВАЗОВСЬКИЙ, КУЇНДЖІ І МАЛЕВИЧ — УКРАЇНЦІ. МУЗЕЙ МЕТРОПОЛІТЕН ВИЗНАЄ НАШИХ ХУДОЖНИКІВ

 

 

Статьи по теме