Перш ніж ви потрапите в нескінченну спіраль стресу, прочитайте цю статтю.
Погодьтеся, що часто ви відчуваєте стрес не від того, що відбувається в цю хвилину, а від очікування того, що має статися. Наприклад, у понеділок на вас чекає похід до лікаря, який підтвердить або спростує серйозний діагноз. Ви панікуєте, втрачаєте апетит, страждаєте від головного болю та безсоння, бо заздалегідь налаштувалися на поганий результат. Наша порада: перестаньте нервувати, поки для цього немає приводу. Зупиняйте шалений потік негативних думок і запитуйте себе: «Цієї миті ти почуваєшся добре?» І підбирайте в голові причини, чому у вас все добре (люблячі люди, затишний будинок, фінансовий достаток, гарне самопочуття тощо).
Якщо у вас був поганий день/тиждень/місяць, ваш перший інстинкт — ізолювати себе. Хто любить людей, що вічно бідують і скаржаться? Але на те ваші друзі є вашими друзями, щоб підтримати і на радощі, і на горі. Поясніть їм, що зараз ви переживаєте важкі часи і як ніколи потребуєте турботи та розуміння. Ось побачите, серйозна розмова з босом пройде спокійніше і легко, якщо перед цим ви прочитаєте підбадьорливі повідомлення від друзів і подивіться смішні відео, які вони вам надіслали.
Читайте також: ПОТРІБНО ЗНАТИ: ПРОДУКТИ ПРОТИ СТРЕСУ (І ЯК ЇХ ГОТУВАТИ)
Дихальні вправи багатьма недооцінюються, а шкода. Техніка правильного дихання дійсно працює, якщо знати, як нею правильно користуватися. В інтернеті є багато статей та відеоуроків про вправи з вдихами та видихами. Ви також можете завантажити на смартфон спеціальні програми, наприклад Insight Timer. Якщо ви відчуваєте, що починаєте входити в зону стресу, скористайтеся своїми знаннями про техніку дихання для заспокоєння.
Ви замислювалися про те, що стресу допомагають позбутися найпростіші і навіть банальні речі? Вам не потрібно ходити на акупунктуру, пити таблетки і бігати по лікарях, коли є методики позбавлення від нервової напруги, що не вимагають ні моральних, ні матеріальних витрат. Чому б не розпочати «лікування» м’ятним чаєм? Вчені зробили висновок, що цей напій позитивно впливає і на шлунково-кишковий тракт, і на нервову систему.
Читайте також: ЯК КЕРУВАТИ СВОЇМ ЧАСОМ І ЖИТИ БЕЗ СТРЕСУ: 5 ДІЙНИХ ПОРАД
І нехай ця порада звучить, як уривок із популярних нині книжок «допоможи собі сам», але вона не така вже й дурна. Багато досліджень (у тому числі і з Клівлендської клініки) довели, що розумові практики мають ледь не такий же ефект, як і фізичні. Якщо вас трясе від однієї лише думки про те, що вам належить виступати перед публікою, візуалізуйте красиву картинку: ви йдете на сцену впевненим кроком, кожен м’яз вашого тіла розслаблений, ви виглядаєте надзвичайно і чудово орієнтуєтеся в темі доповіді. Уявіть зацікавлені очі публіки, м’які усмішки на обличчях, а потім шквал аплодисментів. Вірте, що все вийде, і так воно й станеться.
Так уже влаштована людська природа: щойно — все погано. Звідси і зайвий стрес, і проблеми з травленням, і недосипання… І нехай нас вчили по-іншому, але не варто чекати від події гіршого, щоб потім не розчаруватися, навпаки, треба чекати на краще. Дослідження зі школи медицини Стенфордського університету стверджує, що позитивний погляд на речі є ключовим фактором психологічного здоров’я. Тому почніть думати більше, як Пух, і менше, як Іа.