Закрити
UA
Мода

Як правильно злитися, щоб не нашкодити собі та оточуючим

Поділись:

Дізнайтеся, як необхідно виплескувати почуття агресії, щоб не стати “ворогом народу”.
posts-to-db-Фото 1

Агресія, роздратування, агресивність і гнів із ранніх років засуджувалися старшими, й у результаті стали незручними і забороненими почуттями. Це привело багатьох із нас до нездатності:

  • відстоювати свою власну думку та особисті межі;
  • захищати себе;
  • бути жорсткими, коли це потрібно;
  • не відчувати почуття провини, висловивши злість.

Почуття та емоції дано людині навіть для “виживання”. Коли ви в небезпеці, коли вторгаються на вашу територію, коли вас ображають чи обманюють що, як не гнів, є джерелом та інструментом захисту?

Читайте також: ГОТВУМСЯ ДО НОВОГО РОКУ: ЯК ПРАВИЛЬНО СТАВИТИ ЦІЛІ

Якщо ігнорувати емоцію агресії, вона перетворюється на щось спотворене та перекручене маніпуляції, маски, лицемірство, і навіть хвороби. При цьому сама емоція гніву залишається, як залишається і потреба позбутися її. Саме тому люди починають виражати гнів у транспорті, у сім’ї, у соціальних мережах та скрізь, де немає прямої загрози отримати “зворотню”.

posts-to-db-Фото 2

Біль від неможливості виявити свої емоції є коренем безпричинної (начебто) агресії. Не навчені тому, що злитися це нормально і необхідно, не навчені це робити екологічно, люди перетворюються або на бомбу уповільненої дії, або стають нещасними роботами. Рано чи пізно у них трапляється емоційний вибух або втрата контакту із собою, що супроводжується відсутністю емоцій та відчуттів.

Читайте також: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПРИЙТИ У СЕБЕ ПІСЛЯ РАСТУВАННЯ

Як, все ж таки, навчиться висловлювати негативні емоції і не зруйнувати своє життя. Розібравшись із цією темою і дозволивши собі висловлювати злість, ви:

  • отримаєте більше енергії, тому що перестанете витрачати енергію на придушення цієї емоції та почуття провини;
  • зможете реагувати, коли порушують ваші особисті межі та відстоювати їх;
  • зможете висловлювати свою думку та самовиражатися;
  • отримайте те, що завжди хотіли, але боялися про це заявити;
  • перестанете боятися бути “поганою дівчинкою” і отримаєте завдяки цьому безліч бонусів.

 

З чого почати?

1. Комусь спочатку складно не те, що виражати злість і говорити про неї, а навіть помітити та визнати факт її наявності. У такому разі потрібно займатися самоспостереженням, фіксувати те, що відбувається всередині, читати статті та книги про емоції, спостерігати за своїми реакціями на події.

2. Письмова практика терапевтичні листи. Подумайте, що хто вас злить. Напишіть йому довгий нецензурний лист, розповідаючи про свої переживання та свою думку. Потім прочитайте текст вголос і спаліть.

3. Займіться спортом.

4. Прочитайте книгу Діпака Чопри “Ефект тіні”.

5. Згадайте та запишіть, хто і коли говорив вам про те, що злитися не можна.

Зрозумійте, що сьогодні ви маєте право вибирати, як поводитися і як реагувати. Усвідомте той факт, що забороняючи собі злитися, ви неусвідомлено продовжуєте слідувати навієній програмі, яка псує вам життя. Зробіть вибір – слідувати старій програмі далі або створити нову.

posts-to-db-Фото 3

Результатом роботи зі своєю агресією стане прийняття цієї емоції в собі та прийняття себе у стані агресії. З’явиться спокій, відчуття захищеності і як наслідок впевненості. Емоційних вибухів та страхів бути “поганою” дівчинкою стане менше. Цілком імовірно, що разом з цим зміниться якість життя і коло спілкування.

Текст: Вікторія Орбу, терапевтичний коуч

Фото: unsplash.com