Закрити
UA
Мода

Яку професію вибрати, якщо ви інтроверт

Поділись:

Далеко не кожному з нас підходить робота з людьми та спілкування нон-стоп по 8 годин на добу (або навіть більше).

posts-to-db-Фото 1

За статистикою 25% людей — інтроверти, які люблять проводити час у гордій самоті, за книгою чи цікавою роботою. Таким людям складно працювати у великих колективах або за обов’язком служби постійно спілкуватися з різними людьми. Якщо ви відносите себе до цієї категорії людей, цей список для вас. Ми склали перелік професій, які не мають на увазі активну комунікацію та дозволять займатися тим, що подобається. 

Читайте також: Буллінг на роботі: як розрізнити і що робити

 

Що варто врахувати при влаштуванні на роботу, якщо ви інтроверт?

Інтроверт — не обов’язково людина, яка завжди віддає перевагу відокремленості великим компаніям, сором’язлива і здригається при необхідності говорити з малознайомими людьми. Інтроверти теж можуть заводити смол-струми, але, на відміну від екстравертів, це дається складніше в емоційному плані і вимагає більше часу для відновлення після подібного виходу із зони комфорту.

posts-to-db-Фото 2

Поради щодо пошуку роботи для інтровертів: 

  • вибирайте компанії без open space, а із закритим робочим простором або можливістю працювати поза офісом;
  • віддавайте перевагу сферам, у яких вам знадобиться більше слухати та спостерігати, ніж говорити;
  • шукайте роботу через знайомих та соцмережі, щоб вас могли порекомендувати;
  • інтроверти добре розуміють цінність особистих кордонів та розвивають довгострокові стосунки з людьми замість тимчасових знайомств. Використовуйте це як перевагу у роботі. 

Читайте також: Як боротися зі стресом, якщо ви інтроверт

Фінансовий аналітик

Як правило, така спеціальність пов’язана з роботою з цифрами та великими масивами даних та мінімальним контактом з людьми. Можливо, час від часу вам доведеться консультувати клієнтів з питань інвестування чи контролю за бюджетом, але це буде далеко не основною частиною роботи. Сумежною областю є, наприклад, професія бухгалтера. 

posts-to-db-Фото 3

Копірайтер

Якщо ви непогано пишіть і вмієте викладати свої думки на папері, така робота теж чудово вам підійде. Можна не тільки писати тексти на замовлення, а й вести свій блог (заробляти на рекламі) або сфокусуватись на написанні книг.

Крім усього іншого, професія копірайтера чи автора має на увазі можливість працювати з дому чи коворкінгу, що для інтроверта – незаперечна перевага. Без комунікацій з людьми у цій сфері, зрозуміло, теж не обійтися, але основну частину часу ви будете зайняті онлайн-спілкуванням, правками до текстів замовників або обговоренням інших нюансів роботи. 

Читайте також: 7 корисних звичок, які потрібно виробити до 30 років

Редактор 

Головні обов’язки редактора — шукати у тесті та виправляти граматичні, лексичні та орфографічні помилки перед публікацією тексту на сайті, у друкованій версії журналу чи сайту. Крім того, допомагати автору матеріалу дотримуватися єдиного стилю та підказувати, як зробити текст кращим. 

posts-to-db-Фото 4

Графічний дизайнер

Як правило, така робота має на увазі постійний творчий процес. Спілкування з клієнтами, підрядниками чи замовниками відбувається на стадії узгодження проекту. В решту часу ваше основне завдання – розробляти інноваційні рішення. Особливо затребуваною у нинішніх реаліях є професія веб-дизайнера, що спеціалізується на розробці сайтів.

Читайте також: Як одягтися на співбесіду, щоб отримати роботу мрії

блогер

Одна з найпопулярніших у XXI столітті професій – блогер. Починалося все досить просто: звичайні люди вели свої особисті сторінки в соцмережах, публікували фотографії та розповідали про своє життя, давали поради у тій чи іншій сфері. Пізніше їхня думка стала вагомою для інших людей, а тих, чия кількість передплатників стала зростати зі швидкістю світла, зараз називають інфлюенсери. 

Блогерство зовсім не означає, що потрібно показувати своє життя та активно говорити на камеру, що багатьом інтровертам дається не так просто. Насамперед, варто зрозуміти, про що ви можете розповідати та писати найкраще, чим можете бути корисні іншим людям. Блогер має бути одночасно копірайтером, фотографом, редактором, продюсером та SMM-фахівцем. 

posts-to-db-Фото 5

SMM-фахівець

Без знань внутрішньої кухні соцмереж неможливе просування. SMM-фахівець відповідає за планування, розробку та впровадження маркетингових кампаній, публікацію контенту, просування особистих та акаунтів компаній. 

Читайте також: Нові професії, які з’явилися завдяки соцмережам

Програміст, девелопер

Одна з найпопулярніших спеціальностей на сьогоднішній день має на увазі не тільки непогані кар’єрні перспективи, але й можливість працевлаштування, наприклад, в іноземних компаніях. При цьому переїжджати не обов’язково. Свої професійні обов’язки можна виконувати віддалено. Виделка зарплат IT-фахівців дуже різноманітна і залежить від використовуваних технологій.

posts-to-db-Фото 6

Фотограф

Відмінна робота для тих, хто захоплюється красивими фотографіями та любить робити їх самостійно. На сьогоднішній день професійні фотосесії цінуються досить високо, але варто не забувати про роботу над особистим брендом та фірмовим стилем, який виділятиме вас серед сотень інших людей.