UA
RU

Вишиванки Олени Зеленської: патріотичне вбрання першої леді

Редагувати переклад

Сьогодні Олена Зеленська святкує 45-й день народження.

Вишиванки Олени Зеленської

С початку повномасштабного вторгнення перша леді України звернулася до світових ЗМІ і розповіла про звірства країни-агресора. Однією зі своїх місій вона вважає інформування міжнародного співтовариства про війну в Україні.

Не менш промовистим є й образ першої леді. Вона обирає вітчизняні марки і робить акцент на традиційному українському вбранні. І якщо Володимир Зеленський ввів у моду мілітарі-одяг, то Олена популяризує сучасних українських дизайнерів. Особливо — вишиванки, які займають велику частину в її гардеробі. 

Вишиванка Must Have

Вишиванки Олени Зеленської

На Всесвітньому економічному форумі у Давосі Олена Зеленська презентувала українську формулу миру в білій вишиванці з чорним геометричним орнаментом від українського бренду Must Have. Сорочку вільного крою з пишними рукавами вона поєднала з широкими чорними штанами.

Вишиванка Gaptuvalnya

Вишиванки Олени Зеленської

З Різдвом перша леді привітала українців у святковій сукні — чорній з золотою вишивкою. Це витвір івано-франківського бренду Gaptuvalnya, який наслідує традиції гаптувального мистецтва — вишивки золотими і срібними нитками. Сукня Олени прикрашена орнаментом «Гранатова Лоза», який є символом благополуччя. 

Вишиванка A.M.G.

Вишиванки Олени Зеленської

Вишиваними можуть бути не лише сорочки і сукні, а й жакети. Жакет з елементами вишивки білим по білому від українського бренду A.M.G. Олена Зеленська обрала для зустрічі із спікеркою Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі

Вишиванки Artemklimchuk

Вишиванки Олени Зеленської

В білій вишиванці Artemklimchuk перша леді святкувала День Незалежності у 2020-му і 2022-му. Ця сорочка вишита вручну і прикрашена традиційним полтавським орнаментом.

Вишиванки Олени Зеленської

На День Вишиванки 2021 року подружжя Зеленських також обрало сорочки від дизайнера Артема Клімчука. Їх створювали за зразками вишивок з музейних архівів Дніпровщини.

Вишиванка Foberini

Вишиванки Олени Зеленської

Під час візиту до США в гардеробі першої леді була сорочка українського бренду Foberini — з білого льону і білою вишивкою з квітковим орнаментом.

Вишиванки Etnodim

Вишиванки Олени Зеленської

Вишиванки Etnodim обирають і Олена, і Володимир Зеленські. У 2020 році подружжя привітало українців з Днем Вишиванки в традиційних сорочках цього українського бренду. 

Вишиванки Олени Зеленської

А минулого року для презентації проєкту «Книжки без кордонів» Олена обрала модель Smilyvist. Цю сорочку створювали як форму для цивільних, які захищають Україну, — волонтерів, благодійників, активістів. Дизайнери Etnodim присвятили її сміливості українців.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Олена Зеленська

Читайте також: СТИЛЬ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО: РЕЧІ, ЯКІ ВВІВ У МОДУ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ