Закрити
UA
Що робити, якщо радіаційна аварія застане на вулиці
Мода

Що робити, якщо радіаційна аварія застане на вулиці

Поділись:

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало поради, що робити, якщо радіаційна аварія застане на вулиці.

Що робити, якщо радіаційна аварія застане на вулиці

Вчора українська розвідка отримала інформацію про те, що на даху кількох енергоблоків Запорізької атомної станції російські окупанти розмістили предмети, схожі на вибухівку. Україна має докази того, що росія розглядає сценарій і вже підготувала все для терористичного акту з викидом радіації на ЗАЕС.  

Міністерство охорони здоров’я раніше опублікувало поради на випадок радіаційної аварії. Найголовніша порада – залишатися у приміщенні. А ось що робити у випадку, якщо радіаційна аварія застане людину на вулиці:

Що робити, якщо радіаційна аварія застане на вулиці

  1. Перше, що треба зробити, – терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм.
  2. Необхідно якомога швидше зайти у приміщення. Ідеальний варіант – великі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон.
  3. Перед входом у приміщення, за можливості, обережно зніміть верхній шар одягу – це допоможе усунути значну частину радіоактивного забруднення.
  4. Переконайтеся, що у приміщенні щільно зачинені вікна та двері, закриті вентиляційні отвори.
  5. Обовʼязково прийміть душ або обітріть тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому за можливості необхідно помити голову.
  6. Якщо в момент аварії на вулиці перебували домашні улюбленці, їх також необхідно помити, або, як мінімум, обробити вологими серветками.
  7. У разі відповідної рекомендації від влади – прийміть необхідну дозу калію йодиду.

Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії. Тому перші години після аварії – найбільш небезпечні. Тож головна порада МОЗ – не панікувати і не покидати приміщення. Розпочинати евакуацію можна лише після офіційного дозволу органів влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Rene Böhmer / Unsplash, Міністерство охорони здоров’я України

Читайте також: ЩО МАЄ БУТИ В АПТЕЧЦІ, ЯКЩО ВИ МЕШКАЄТЕ В РАДІУСІ 50 КМ ВІД ЗАЕС