UA
RU

Євробачення-2023: TVORCHI на бірюзовому хіднику пісенного конкурсу

Редагувати переклад

У Ліверпулі пройшла церемонія відкриття Євробачення-2023. Гурт TVORCHI на бірюзовому хіднику пісенного конкурсу привернув увагу до українських дітей. 

Євробачення-2023: TVORCHI на бірюзовому хіднику пісенного конкурсу-Фото 1

Гурт TVORCHI розпочали добру справу. Разом з фандрейзинговою платформою United24 хлопці збирають кошти на закупівлю спеціальних інкубаторів інтенсивної терапії. Через війну в Україні зросла кількість передчасно народжених дітей. Тисячи малят з’явилися на світ раніше строку. Інкубатори допоможуть цим діткам вижити, бо за допомогою цього обладнання можна підтримувати необхідну вологість, температуру, освітлення, концентрацію кисню.

Щоб привернути увагу до малюків, якім необхідна допомога, TVORCHI обрали промовисте вбрання. На бірюзовому хіднику Євробачення-2023 Джеффрі Кенні і Андрій Гуцуляк з’явилися у костюмах з вишитими на них іменами дітей, які народилися під час війни та потребують виходжування в інкубаторах:

«Софія, 1340 грамів. Марічка, 804.6 грамів. Микита, 1280 грамів. Аліса, 1600 грамів. Денис, 900 грамів… Ці імена та вага зображені на наших костюмах, в яких ми вийшли на бірюзову доріжку-відкриття Євробачення. Вони належать дітям, які народилися в Україні під час війни зовсім крихітними. Частіше — тому що їхні мами пережили стрес під час вагітності через вибухи, обстріли та постійне відчуття загрози. Ці малюки вижили — їхні маленькі серця врятували інкубатори інтенсивної терапії».

Євробачення-2023: TVORCHI на бірюзовому хіднику пісенного конкурсу-Фото 2

Автором вбрання стала українська художниця по костюмах Леся Патока. У дуета була всього одна примірка, а у Лесі — обмаль часу на втілення ідеї. Але команда встигла, і про дітей, яким потрібна допомога, дізнався весь світ. Більше 50 медіа розпитали гурт TVORCHI про те, що означають імена на костюмах. 

Збір коштів триватиме з 28 квітня до 28 травня. Мета збору — щонайменще 10 млн гривень, яких має вистачити на 10 інкубаторів.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Corinne Cumming / EBU / Eurovision

Читайте також: ЄВРОБАЧЕННЯ-2023: УКРАЇНСЬКІ КУЛЬТУРНІ ЗАХОДИ У МЕЖАХ ПІСЕННОГО КОНКУРСУ