UA
RU

19 вересня прем’єра стрічки «Євродонбас»: фільму, що розвінчує міфи про «збудований радянським союзом» Донбас

Редагувати переклад
19 вересня відбудеться київська прем’єра фільму «Євродонбас» у Будинку кіно . Стрічку особисто представлять режисер фільму Корній Грицюк, продюсерка Анна Паленчук та інші учасники творчої групи.

19 вересня прем’єра стрічки «Євродонбас»: фільму, що розвінчує міфи про «збудований радянським союзом» Донбас-Фото 1

Донбас знають як індустрійний регіон. Радянська влада роками приписувала собі заслуги за розвиток місцевої промисловості. Але розквіт регіону розпочався задовго до приходу більшовиків, а засновниками місцевої індустрії були німці, бельгійці, британці, французи та американці. Фільм-розслідування «Євродонбас» розвінчує радянські міфи та розказує, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейського світу.

Творці «Євродонбасу» — автори однойменного подкасту режисер Корній Грицюк і продюсерка Анна Паленчук. Донеччанин Корній Грицюк — режисер документального фільму «Поїзд «Київ — Війна»», номінованого на Премії «Кіноколо» та «Золота Дзиґа», та антиутопії «2020. Безлюдна країна» — прем’єрної стрічки, якою відкривався онлайн-кінотеатр Takflix. Продюсеркою стала Анна Паленчук, відома за такими роботами як індійський блокбастер RRR («Оскар» за Найкращу оригінальну пісню), учасника цьогорічного Каннського кінофестивалю «Звідки куди» Мачека Хамели, фільмів «Номери» Олега Сенцова й Ахтема Сеітаблаєва, «Герой мого часу» Тоні Ноябрьової та «Маріуполіс» Мантаса Кведаравічюса.

Для створення стрічки команда віднайшла в іноземних архівах й анімувала ряд унікальних, проте маловідомих матеріалів XIX століття, які показують побут європейців на Донбасі. Експерти, історики та місцеві жителі у фільмі розказують про минуле регіону, яке старанно знищувала та викривляла радянська влада, стираючи з пам’яті людей імена таких європейських підприємців як Джон Г’юз, Ернест Сольве, Генріх Лауде. Один із ключових спікерів у стрічці — Ігор Козловський, філософ, релігієзнавець, колишній політичний в’язень.

19 вересня прем’єра стрічки «Євродонбас»: фільму, що розвінчує міфи про «збудований радянським союзом» Донбас-Фото 2

19 вересня прем’єра стрічки «Євродонбас»: фільму, що розвінчує міфи про «збудований радянським союзом» Донбас-Фото 3

19 вересня прем’єра стрічки «Євродонбас»: фільму, що розвінчує міфи про «збудований радянським союзом» Донбас-Фото 4

19 вересня прем’єра стрічки «Євродонбас»: фільму, що розвінчує міфи про «збудований радянським союзом» Донбас-Фото 5

19 вересня прем’єра стрічки «Євродонбас»: фільму, що розвінчує міфи про «збудований радянським союзом» Донбас-Фото 6

У фільмі показано іноземну спадщину Маріуполя, Лисичанська, Дружківки, селища Нью-Йорк, які, на жаль, вже неможливо побачити такими, як у фільмі, бо незабаром після фільмування майже всі відзняті об’єкти європейської спадщини були знищені російськими військами.

Прем’єра відбулася на Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs — «Євродонбас» став фільмом-закриттям події. Стрічку також показували на Фестивалі східноєвропейського кіно у Котбусі (Німеччина), а також у Торонто у на фестивалі Hot Docs — найбільшому фестивалі документального кіно у Північній Америці, на якому щорічно представлено понад 200 фільмів.

 

Читайте також: «ДЕРЕВО НАВІТЬ КРІЗЬ АСФАЛЬТ ЗНАЙДЕ ШЛЯХ ДО СОНЦЯ». РОМАН БАЛАЯН ЗНІМЕ ФІЛЬМ ПРО МИТЦЯ, ТВОРЧІСТЬ ЯКОГО РОБИТЬ НАС ЛЮДЬМИ 

Статьи по теме