UA
RU

Чоловік говорить: Іван Шаран, актор фільму «Памфір»

На екрани українських кінотеатрів фільм «Памфір» вийде 23 березня. Одну з головний ролей у картині виконав український актор театру та кіно Іван Шаран, якого знають за ролями у комедії "Шляхетні волоцюги" та комедійним серіалом "Останній москаль". Сьогодні Іван - герой рубрики Marie Claire.

Чоловік говорить: Іван Шаран, актор фільму «Памфір»-Фото 1

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

На мою думку, передусім він має бути досить самокритичним до себе і самокритичним до світу. Справжній чоловік повинен мати ясну голову, щоб правильно оцінювати ті чи інші обставини. Звичайно, в ньому мають бути всі ті якості, які проговорює суспільство – хоробрість, відвага, чесність. Але я ще б додав: справжній чоловік має бути таким, щоб кохана людина біля нього ніколи не сумувала і завжди була гордою, що поряд із нею є дуже хороший чоловік, який про неї дбає, є її опорою, на кого вона може покластись.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Найважливіший урок, який дали мої батьки – ти повинен прожити своє життя так і все робити для того, щоби наприкінці тобі не було соромно. Щоб ти був впевнений, що прожив життя достойно, нікому ніколи не робив зла і міг з високо піднятою головою спокійно в старості піти з цього світу.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Так, було життя до війни, в якому я будував плани на майбутнє і бачив певні цілі та завдання. Після того, як розпочалась війна, все, звичайно, змінилось. Майбутнє змінилось, відповідно, і цілі теж.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Я дуже люблю свою роботу, тобто акторську діяльність. Це та професія, яку я обрав і з якою буду йти, сподіваюсь, все своє життя. Моя робота – це є моє життя. Мене драйвить постійний пошук в тому, що я вже роблю, або коли приступаю до нової ролі чи обираю якийсь новий матеріал, в якому буду працювати. Це зіткнення з чимось новим, пошук там свого персонажа, і до моменту втілення – оце найбільший драйв і смак, який я переслідую в роботі й житті. Щодо особистого — утримаюся.

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Це насправді дивне питання для мене. Я не можу відповісти, що означає, коли ти себе знаходиш. Якщо говорити про професію – то так. А якщо говорити про більш філософські речі – не можу цього сказати, тому що в принципі себе не шукаю, а відходжу від того, який я є, що мене формує, тобто від тих від тих чинників, які навколо мене. Ось тому я не знаю, чи я вже себе знайшов, і як це робиться.

Чоловік говорить: Іван Шаран, актор фільму «Памфір»-Фото 2

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Для мене успішність – це коли ти не припиняєш творчий пошук, не припиняєш працювати, постійно знаходишся в зоні якогось невдоволення тим, що робиш. Тобто постійно щось шукаєш. Це для мене показник того, що ти успішний – ти не зупиняєшся ні на мить, постійно в якомусь процесі пошуку. Мені здається, що такий момент може тебе робити успішним, адже ти не застоюєшся і не припиняєш рух.

Як виглядає ваш стандартний день?

Прокидаюсь о сьомій ранку, деколи роблю маленьку розминку, деколи не роблю, приймаю душ, п’ю каву, іду в театр на роботу, після театру в мене можуть бути студенти. А якщо ні, то після театру я приходжу додому та або щось читаю, або дивлюсь якийсь фільм і лягаю спати.

Які якості партнера для вас важливі?

Для мене важливо, щоб людина була сама собою. Мені здається, знайти ідеальну людину неможливо.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Поряд зі мною ніколи не буде людини, яка не займається творчістю. Для мене це важливо, тому що зона творчості – це зона фантазії, уяви, це перехід в якийсь інший світ, який трошки відрізняється від побутового, реального. Це дає можливість бути креативним по життю і креативним в мисленні й самовираженні.

Яка матеріальна річ (з тих, якими ви володієте) – найцінніша для вас та чому?

Найважливіші для мене речі — це мої блокноти, які заводжу на кожну роль. Я звик так працювати, адже записую туди все, що надиктовує моя інтуїція і фантазія. Кожного разу я повертаюсь до своїх записів і з часом дивлюсь на пророблену роботу по-іншому.

Що ви вважаєте в житті найбільш важливим? Що найменш важливим?

Найбільшим важливе – це реалізація мрій, а найменш важливе – що думають інші про тебе.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: СОЛОМІЯ КИРИЛОВА, АКТОРКА ФІЛЬМУ «ПАМФІР» З ПРОГРАМИ КАНН-2022

Статьи по теме