UA
RU

Укрпошта випустить нові марки до Дня вишиванки

Редагувати переклад

До Дня вишиванки — 16 травня — Укрпошта випустить нові марки. На них будуть зображені вишиванки з Харкова та Криму. 

День вишиванки марки "Вишивка" Укрпошта

16 травня, у День вишиванки, Укрпошта випустить нові марки. Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський:

День вишиванки марки "Вишивка" Укрпошта

«Друзі, ви вже знаєте, що наша марка має пророчі якості. Можливо, це вже передалося нашій команді. Коли ми планували випуск марки до Дня вишиванки, ми, звісно, не знали, якою буде ситуація. Але, мені здається, обрали саме ті регіони, які потребують нашої підтримки зараз. А тому у День вишиванки — 16 травня — ми випустимо марки з вишиванками Криму та Харкова. Кожен український регіон має свій візерунок із закодованою історією. Збіг чи ні, у візерунках на харківській марці закодоване світло, сонце та пробудження життя. Марка з кримськотатарськими орнаментами — незаперечний доказ автентичності півострову, «код народу», який житиме завжди».

День вишиванки марки "Вишивка" Укрпошта

Поштовий набір поєднає два випуски, присвячені вишиванкам Харківщини та Криму. На першому представлена жіноча сорочка ХІХ ст., на рукавах якої живописне зображення півників — символу сонця, світла, пробудження життя.

День вишиванки марки "Вишивка" Укрпошта

На другому зображена кримськотатарська вишивка — жіноча головна шаль «марама» середини ХІХ ст., яка виконана в традиційній техніці тамбурної вишивки Qasnaq із використанням металізованих золотих і шовкових ниток по домотканому полотну.

День вишиванки марки "Вишивка" Укрпошта

Поштовий набір включає аркуші «Українська вишивка — код нації. Харківська область» та «Кримськотатарська вишивка — код народу. Автономна Республіка Крим», два конверти «Перший день», два художні конверти формату С6 та дві картки. Автор дизайну — Оксана Шуклінова.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Укрпошта

Читайте також: УКРПОШТА ВИПУСКАЄ НОВУ МАРКУ «РУССКІЙ ВОЄННИЙ ФЛОТ — ДО ДНА!»

Статьи по теме