Емоційне вигорання? На це немає часу

Редагувати переклад
Що робити в ситуації, коли ви відчуваєте, що не можете самотужки подолати постійне відчуття тривоги, що сили залишають вас, що ви не в потоці та не в ресурсі? Підбадьоритися, зарядитися енергією, займіться дихальною гімнастикою, скористайтесь наступними порадами!

Емоційне вигорання? На це немає часу-Фото 1

Інформаційний тиск, економічна криз… тобто кризи, проблеми екології – світ став непередбачуваним, невизначеним і непрогнозованим як ніколи. Від неможливості контролювати ситуацію та прогнозувати майбутнє у людей виникають негативні емоції, погіршується сон та з’являється тривожність. Все це є ознаками ментального виснаження.

Як розпізнати ментальне виснаження?

Це сильна емоційна та інтелектуальна втома, через яку людина почувається слабкою. Тобто сили працювати, приділяти час родині та хобі є, а ентузіазму – немає. Ментальне виснаження може бути однією з ознак вигорання, яке виникає через високе навантаження, стрес, проблеми на роботі і в особистому житті.

Іноді такий стан виникає, коли в житті у людини все в принципі добре, але просто навалилося багато завдань, і немає часу перепочити та відновитися. 

Отже, якщо ви…

… швидко втомлюєтеся.

… легко роздратовуєтесь.

… засмучуєтесь через дрібниці.

… часто спізнюєтеся і нічого не встигаєте.

… довго не можете взятися за чергове завдання, тягнете час.

… страждаєте на безсоння або, навпаки, дуже багато спите.

… важко зосереджуєтесь. 

… швидше за все у вас ментальне виснаження.

Як подолати ментальне виснаження:

Найочевидніше і водночас найважче рішення взяти паузу і відпочити. Відкласти частину справ, а решту делегувати, написати заяву на відпустку, як слід виспатися, хоч на пару днів змінити обстановку. 

Ще кілька дій, які можуть трохи полегшити ваш стан:

Займіться дихальною гімнастикою. Це один із найпростіших і найдієвіших способів відпустити погані думки і впоратися з негативними емоціями. Адже кожна клітина людського тіла потребує кисню, щоб функціонувати. Дихальні техніки сприяють покращенню травлення та сну, допомагають худнути та позбавляють стресу. Тобто робіть «перерву на спокій», як заохочує відомий бренд KitKat! Й використайте цю перерву на дихальну вправу. Допоможуть в цьому особливі Instagram-маски доповненої реальності від  KitKat. Переходьте за посиланням та робіть прості дихальні вправи для зміцнення ментального здоров’я. Бажано повторювати дихальні вправи щоденно для кращого заспокоєння.

Підтримуйте спілкування з друзями та рідними. Самотність веде до самоізоляції, втрати соціальних навичок, і як наслідок – до пригніченого настрою, депресії та ментальних розладів.

Ухвалюйте менше рішень. Відкладіть доленосні рішення, скоротіть прийняття рішень навіть дрібних і незначних як от, що їсти на обід або що завтра одягнути. На тиждень вперед виберете меню та комплекти одежі. Необхідність приймати навіть такі незначні рішення може здорово вимотати, а вам потрібен перепочинок.

Використовуйте соціальні мережі у межах розумного. Купуйте щільні штори в кімнату, вимикайте телевізор, якщо не дивитесь його, не залишайте музику або радіо грати тлом, надягайте навушники, коли їдете до метро.

Навчайтеся нового. Люди, які займаються самоосвітою і саморозвитком, більш стресостійкі, легше переживають негаразди та швидше адаптуються до зовнішніх обставин.

Частіше бувайте на природі. Навіть коротка прогулянка парком покращує ментальне здоров’я, дозволяє відійти від стресу. Іноді просто погляньте у вікно, особливо якщо з нього відкривається мальовничий краєвид.

Читайте також: ЧОМУ ЛЮДИ КОЛЕКЦІОНУЮТЬ: КОЛОНКА КОЛУМНІСТА 

Статьи по теме