UA
RU

Рожеве небо: в Україні спостерігали північне сяйво

Редагувати переклад

В Україні в ніч з 23 на 24 квітня 2023 року люди побачили незвичне явище. Українські вчені вважають, що це було північне сяйво.

Північне сяйво в Україні

Північне сяйво можна було спостерігати на Київщині, Чернігівщині, Житомирщині, Харківщині, Львівщині і Волині. Це сталося через потужну геомагнітну бурю G4. Таку думку висловив астроном Володимир Кажанов:

«В ніч з 23 на 24 квітня 2023 року в Україні і багатьох країнах Північної півкулі Землі спостерігалося яскраве полярне сяйво! Сталася потужна геомагнітна буря G4 (Kp=8), пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. На момент 1:00 за київським часом буря зменшила інтенсивність, полярне сяйво на даний момент втратило вже ту яскравість, що була. Але це може і звісно буде повторюватись у майбутньому. Але спрогнозувати складно».

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от ʙᴏɪᴋᴏ ᴋʏʀʏʟ (@boikokyrylo)

Північне сяйво — це оптичне явище, під час якого світиться нічне небо. Його можна спостерігати в полярних районах Землі. Сяйво виникає під впливом потоків заряджених частинок — магнітне поле спрямовує їх до полюсів. На нижчих широтах це оптичне явище можуть спричиняти магнітні бурі. В таких випадках викиди корональної маси з Сонця створюють збурення в магнітному полі Землі, які й стають причиною появи північного сяйва в неочикуваних регіонах.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Kyryl Boiko  

Читайте також: ЯКИМ БУЛО ГІБРИДНЕ СОНЯЧНЕ ЗАТЕМНЕННЯ