UA
RU

Національний заповідник «Софія Київська» розпочинає реалізацію колекційних купюр із зображенням Золотих воріт

Національний заповідник «Софія Київська» розпочинає реалізацію нових колекційних купюр «нуль євро» із зображенням визначної пам’ятки архітектури ХІ століття – Золотих воріт. 

Національний заповідник «Софія Київська» розпочинає реалізацію колекційних купюр із зображенням Золотих воріт-Фото 1

13 січня Національний заповідник «Софія Київська» розпочинає реалізацію нових колекційних купюр «нуль євро» із зображенням визначної пам’ятки архітектури ХІ століття – Золотих воріт. Лімітовану колекцію євробанкнот виготовили у Франції. Сувенірні банкноти схожі на купюри номіналом 500 євро. Розмір банкнот — як у купюр номіналом 20 євро.

Випуск сувенірних купюр започаткували у 2015 році. Автор ідеї — французький бізнесмен Ричард Файл. Його підтримав Національний банк Франції за згодою Європейського центрального банку. Купюри мають вигляд реального євро. Вони виготовлені за тією ж технологією, що й справжні євробанкноти. Мета проєкту – популяризація найважливіших культурних та історичних пам’яток Європи. А також сприяння збереженню та матеріальному забезпеченню цих об’єктів. Для нових колекційних купюр Золоті ворота були вибрані не випадково. 

«Символічно, що в ХІІІ столітті саме Золоті ворота були одним із бастіонів, що стали на шляху Монголо-Татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи. Примітно, що нова євробанкнота вийшла невдовзі після того, як з’явилася купюра на тему досягнення миру в Україні», — зазаначили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: В УКРАЇНІ З’ЯВИТЬСЯ НОВИЙ «КУЛЬТУРНИЙ МАРШРУТ» РАДИ ЄВРОПИ

Статьи по теме