Спектр емоцій: Як потрібно проживати негативні почуття
Колумніст marieclaire.ua Марина Січкар радить, як потрібно поратися із емоціями, які час від час готові поглинути нас із головою.
Протягом дня кожен з нас переживає різні почуття: радість, сум, гнів, хвилювання, любов і т.д. Особливо чутливі до перепаду настрою жінки в період ПМС та під час вагітності, коли гормони дають збій. Окрім даних прикладів, обставини та ситуації, які трапляються з нами щодня, по-різному на нас впливають. Ми можемо вибухати від обурення; відчувати дискомфорт, коли нас принижують чи критикують; випромінювати любов, дивлячись на маленьке дитя чи кохану людину. Почуття, які ми переживаємо, несуть прямий вплив на наше здоров’я та загальний стан організму, формують бачення про зовнішній світ: хибне чи достовірне, та відображаються на нашому внутрішньому ‒ духовному, світі. Дехто вважає, що варто приглушувати біль спиртним чи заспокійливим, тільки б не створювати конфлікт у відносинах, які можуть бути першопричиною негативних почуттів. А хтось, свідомо підключає аналіз, розбираючись у тому, що сталося та усвідомлюючи наслідки.
Дайте собі час для того, щоб «прожити» почуття
Віддаючись волі почуттів, ви повинні сформувати для себе чіткі межі щодо того, скільки часу ви даєте собі на їх проживання. Як би, можливо, дивно це не звучало, але надзвичайно важливо вміти не давати почуттям взяти над вами верх і зруйнувати всі плани, день чи навіть місяць. Віднесіться до цього, як до виконання поставленої цілі з чітким дедлайном. Мається на увазі, розуміння того, що все в житті має свої причини виникнення, розвиток подій та наслідки, які залежать, безпосередньо, від вас та вашого відношення до цього. Чітко вирішіть для себе, що ви не будете тонути у власних почуттях протягом дня. Дайте собі час. Наприклад, 2 години. Хочете плакати? Поплачте, підкоріться почуттям. Не душіть в собі сльози, намагаючись здаватися сильними в очах оточуючих. Відчуваєте образу на близьку людину? Поговоріть з нею, поясніть причину того, що вас засмутило. Не чекайте поки проблема вирішиться самостійно, якщо вона турбує вас саме зараз, і ви можете на неї вплинути.
Читай также: Мелания Трамп единственная на избирательном участке игнорирует правила карантина
Не подавляйте почуття, ховаючи їх глибоко в душі
Саме подавлення почуттів має згубний вплив на ваше здоров’я. Онкологічні захворювання прогресують з кожним днем все більше й більше. Безпосередній вплив на це однозначно має екологія, яка частково залежить від кожного жителя землі, а не лише від природних явищ. Та психологічний вплив на виникнення тяжкої хвороби стає одним з найважливіших аргументів щодо її появи. На жаль, більшість людей не задумуються над цим, а продовжують обвинувачувати кого завгодно, тільки б не власний образ життя. Звідси причини та наслідки реалій сьогоднішнього життя.
Звернутися за допомогою до психолога вже не являється соромом. Це значно краще ніж колекціонувати негативні почуття неначе цінний антикваріат. Тому потурбуйтеся про себе сьогодні, щоб покращити своє завтра.
Читай также: Сара Джессика Паркер с супругом и сыном вместе сходили на выборы
Зосереджуйтеся на тому, що вас надихає
Особливо в моменти переживання деструктивних почуттів важливо вміти зосередитися на тому, що надає вам крила. Це не означає, що таким чином варто закривати очі на біль, який стискає груди, подавлюючи негативні почуття. Все, що трапляється з вами, необхідно свідомо проживати: як радість, так і смуток. Але для того, щоб не пов’язнути в обіймах темряви, яка наповнює вас із середини, слід відволіктися на щось приємне ‒ те, від чого танцює ваша душа. Прогулянка парком, перегляд улюбленого серіалу, кава в улюбленій кав’ярні, дівич-вечір в компанії найближчих подруг чи похід до spa-центру. Зміна обстановки часто допомагає подивитися на те, що турбувало до цього, під інших кутом, де вже не видно проблем, а є лише життєві уроки, прийняття свідомих рішень та спокій у душі.