Закрити
UA
Життя

Космос близько: 10 інопланетних краєвидів Землі

Поділись:

На Землі існують місця, де почуваєшся наче на іншій планеті  десь на Марсі чи навіть у казковому світі Пандори з «Аватару». У нашій добірці  10 фантастичних пейзажів, дивлячись на які, складно повірити своїм очам.

Гейзер Флай, США
100 років тому тут пробивали свердловину для колодязя і випадково зачепили геотермальне джерело. Струмені гарячої води, які б’ють із трьох пагорбів, насичені мінералами, які й створюють незвичайний ландшафт. До речі, гейзер розташований на території приватного ранчо, але господарі не мають нічого проти туристів.

Різнокольорові скелі Чжан’є Данься, Китай
Унікальні ландшафти скелястого формування на південному сході Китаю – результат відкладення пісковика та інших корисних копалин. Тут можна спостерігати стовпи, вежі, гроти та яри найнеймовірніших відтінків: червоного, оранжевого, жовтого, сіро-блакитного, зеленого. Найкраще милуватися місцевими пейзажами на світанку та заході сонця, коли вони безперервно змінюються. З 2010 року різнокольорові скелі Національного геопарку Чжан’є Данься є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО.

Печери світлячків Вайтомо, Нова Зеландія
Печерний комплекс відомий своїми унікальними сталагмітами та сталактитами, але найбільше туристів з усього світу приваблює фантастична світлова інсталяція, яку можна тут спостерігати. Справа в тому, що це місце є домівкою для мільйонів світлячків, що випромінюють фосфоресцентне світло. На думку вчених, чим голодніші комахи, тим вони яскравіше світяться. Чим не нічна Пандора із фільму «Аватар»? До речі, подібне видовище можна побачити і в Японії: під час сезону дощів у червні-липні величезна кількість світлячків злітаються до місцевих лісів.

Солончак Уюні, Болівія
Солончак Уюні – це найбільше солоне озеро у світі. Його площа – понад 10 тисяч квадратних кілометрів, а товщина соляного шару – від 2 до 8 метрів. У сезон дощів висохле озеро покривається невеликим шаром води, перетворюючись на величезне дзеркало, в якому відбивається небо, через що створюється враження, що перебуваєш серед хмар або на іншій планеті.

Озеро Натрон, Танзанія
Зовнішність цього озера змінюється протягом року: іноді воно виглядає як звичайна водойма, але коли температура води підвищується, озеро забарвлюється в криваво-червоний колір через специфічні організми, що живуть тут. Концентрація мінеральних речовин в озері настільки велика, що птахи і тварини, що випадково потрапили у воду, перетворюються на мумії. Винятком є ​​фламінго, які охоче будують гнізда на острівцях солі.

Ріка Ріо-Тінто, Іспанія
Протягом кількох тисячоліть у верхів'ях річки Ріо-Тінто в Андалусії вевся видобуток міді, золота, срібла та інших корисних копалин, у результаті чого тут утворилося безліч кар'єрів химерних форм, а річка наситилася важкими металами та кислотою, забарвивши червоно-оранжевий колір. Тепер місцеві краєвиди нагадують марсіанські.

Плямисте озеро (Клілук), Канада
Вода озера, розташованого в Британській Колумбії, містить найбільшу у світі концентрацію сульфату магнію, кальцію та натрію, а також срібла та титану. У спеку на поверхні озера утворюється безліч кіл з мінералів, які залежно від погоди фарбуються у різні кольори. Місцеві індіанці вважають озеро священним і старанно охороняють його: щоб підійти до води, потрібно отримати дозвіл у старійшин.

Арізонська хвиля, США
Дивовижна геологічна освіта з пісковика під назвою «Хвиля» знаходиться на кордоні штатів Арізона та Юта. 200 млн років вітер та дощі виточували ці хвилеподібні формування. Сюди їдуть ландшафтні фотографи з усього світу, але пускають у зону «Хвилі» не більше 20 людей на день, оскільки піщані моноліти дуже тендітні і легко зазнають руйнувань.

Вулкан Даллол, Ефіопія
вулкан Даллол, що зберігає активність, і його околиці є найспекотнішим місцем на планеті (середньорічна температура - +34 ºC). Гарячі джерела вимивають на поверхню калійні солі, марганець та залізо, які забарвлюють її усіма кольорами веселки, створюючи інопланетні краєвиди. За словами астрономів, приблизно так само виглядає поверхня супутника Юпітера Іо.

Національний парк Лассен-Волканік, США
На величезній території національного парку можна спостерігати незвичайні різнокольорові пейзажі: згаслі вулкани, клуби пари, що піднімаються з тріщин у землі та гарячі джерела. Періодично деякі вулкани прокидаються та викидають назовні лаву, створюючи новий унікальний ландшафт.

Статті по темі:

7 найзагадковіших місць планети
7 місць на планеті, куди не пускають туристів
12 найменш вивчених місць планети
10 природних чудес України, які варто побачити кожному

Фото: Gettyimages