Джеймс Керр (@scorpiondagger)
Канадський художник Джеймс Керр створює гіфки на основі полотен епохи Середньовіччя та Відродження. У його дивному нешаблонному світі святі катаються на скейтах, біблійні персонажі роблять татуювання один одному, а Ісус грає в гольф і хокей. Одні називають це богохульством і наругою над мистецтвом, інші – у повному захваті. Як би там не було, а в почутті гумору Керру відмовити точно не можна.
Worst art ever («Найгірше мистецтво») (@worstartever)
У цьому обліковому записі, що цілком виправдовує свою назву, представлені картини, знайдені на блошиних ринках та гаражних розпродажах. Роботи в основному настільки огидні, що в них навіть є щось, особливо коли вони зібрані все в одному місці. На кшталт секонд-хенд-інсталяцій Майка Келлі.
Джеффрі Фармер (@anhourbeforesleep)
Акаунт художника Джеффрі Фармера, який представлятиме Канаду на наступній Венеціанській бієнале, настільки захоплюючий, що неможливо відірватися. Художник створює ролики на основі рідкісних старих фільмів та відео: від наукової фантастики початку минулого століття до танцювального кіно 1980-х. Кіноманам точно сподобається.
Puppies Puppies (@puppiespuppieswoof)
Акаунт дуету художників Puppies Puppies – це достаток інтернет-мемов, сортирного гумору та інших прикладів занепаду сучасного суспільства. Тут можна знайти танцюючих горил, дивні японські страви та птахів із людськими руками замість крил.
Magenta Plains (@magentaplains)
Сайти музеїв та арт-галерей часто одноманітні та схожі між собою. Галерея Magenta Plains, яка відкрилася цього року на Манхеттені в Нью-Йорку, відрізняється від більшості тим, що тут нерідко виставляються художники, які більше ніде не представлені, наприклад, Вільям Вегман, відомий своїми творчими знімками собак. Окремі роботи галерея викладає у Instagram.
Пабло Де Ла Барра (@Pablodelabarra)
Пабло – відомий мистецтвознавець та куратор, який особливу увагу приділяє Латинській Америці. У його обліковому записі можна побачити роботи, виставлені в Музеї Соломона Гуггенхайма в Нью-Йорку та Casa Franca-Brasil у Ріо-де-Жанейро. Подорожуючи по всьому світу, Пабло показує, що мистецтво набагато цікавіше і різноманітніше, ніж можна собі уявити.
Карен Арчі (@karenarchey)
Карен Арчі – художній критик та куратор, яка проживає в Нью-Йорку та Берліні. У її акаунті зібрані роботи художників з усього світу, а також кумедні дивацтва, які вона помічає, блукаючи вулицями. Карен показує, як навіть у простих речах можна побачити арт-об’єкт, якщо підійти до справи з гумором та розумом.
New Hive (@newhive)
Сайт New Hive позиціонує себе як майданчик для розміщення GIF-колажів, найкращі з яких потрапляють до Instagram. Роботи абсолютно різні – від барвистих психоделічних до мінімалістичних, що нагадують олівцеві ескізи. Відмінно будуть виглядати на екрані телефону.
Хілтон Елс (@hilton.als)
Американський письменник і театральний критик Хілтон Елс, автор книг «Білі дівчата» та «Жінки», тяжіє до таких тематичних як расова та гендерна приналежність. Його обліковий запис нагадує серію полароїдних знімків, знайдених на арт-виставках, міських вулицях та в особистих архівах.
Art Jizz (@art jizz)
У профілі акаунта зазначено, що в ньому зібрано навіжене мистецтво, створене до 1959 року, хоча більшість готичних, фантасмагоричних та шокуючих робіт відносяться до 19 століття. Тут є все – від вінтажних фалоімітаторів до детальних зображень людських органів. Багато картин у стилі Ієроніма Босха. За бажання можна заглянути в обліковий запис @bookjizz, щоб подивитися на обкладинки книг, більшість з яких мало кому захочеться прочитати.
Статті по темі:
Новий арт-проект Gucci: люди-кішки, гуманоїди та багатоніжки
Instagram Stories: нова функція-аналог Snapchat
Відео художниці Петри Кортрайт для Stella McCartney
8 Instagram-акаунтів про здорове харчування, на які варто підписатися