UA
RU

«Українці щодня нагадують, що свобода безцінна і за неї варто боротися». 20 лютого — День Героїв Небесної Сотні

Редагувати переклад

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні. Під час Революції Гідності у 2014 році саме цього дня у центрі Києва на Майдані Незалежності загинуло найбільше людей. Усі вони увійшли до списку Небесної Сотні.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

Цього року Україна відзначає цей день вдев’яте. І вперше — після повномасштабного вторгнення росії в нашу країну.  

У зверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні Президент Володимир Зеленський наголосив: через дев’ять років після Революції Гідності битва за незалежність України все ще триває. Але українці знають, що таке виборювати й захищати власну свободу — на площах, барикадах і передовій.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

«У важкі та визначальні моменти історії ми ніколи не здаємось і завжди проявляємо хоробрість і самовідданість. Українці стають за брата, і братом є кожен, хто українець. Це основа нашої єдності. Єдності, яка попри все дає майбутнє нашій державі й народу. Єдності, яка дає нам незламність. І це – основа нашого зв’язку зі світом, з усіма, хто цінує свободу і хто готовий захищати її. Настає час, і голоси мільйонів зливаються в єдиний голос народу, що каже: українці хочуть і будуть жити лише у вільній державі. У своїй Україні. Яка неодмінно збережеться. І яка неодмінно збереже свободу. Сьогодні ми вшановуємо героїв, які віддали своє життя за Україну й українців у час Революції Гідності. Героїв Небесної Сотні. Людей різного віку й професій, із різних регіонів, але однакових і справжніх цінностей. Це повага до кожної людини. Свобода й рівність. Демократія. Відкритість України до світу і поєднаність нашої держави з усією Європою. І, безумовно, це – незалежність України. Те, що мотивувало Майдани збиратись і захищатися. Те, що мотивує тепер боротись і звільняти нашу землю».

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний відзначив, що зараз боротьба продовжується на фронті, який розтягнувся на тисячи кілометрів. На своїй facebook-сторінці він написав:

«Сьогодні вся країна вшановує памʼять Героїв Небесної Сотні. Це нагадування про високу ціну нашої свободи і про цінності, за які ми воюємо. Тоді, на зламі 2013-2014-го, українці зробили свій цивілізаційний вибір. Прямо з Майдану тисячі добровольців одразу пішли на фронт. З 24 лютого 2022-го цей фронт розтягнувся на понад 3000 км. Але нас це не злякало. Ми продовжуємо боротьбу. І ми переможемо».

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

Вшанував пам’ять загиблих українськиї героїв і Президент США Джо Байден, який прибув з візитом до Києва. Він поклав квіти до Стіни пам’яті загиблих за Україну, розташованої біля Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. Згодом у соцмережах Президента США з’явився допис:

«Президент Зеленський і всі українці щодня нагадують світу, що таке мужність. Вони нагадують нам, що свобода безцінна. І за неї варто боротися. Стільки, скільки потрібно».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: 16 ЛЮТОГО УКРАЇНА СВЯТКУЄ ДЕНЬ ЄДНАННЯ